Aj keď ošiaľ okolo kryptomien postupne upadá a ich hodnota klesá, približne pred dvomi mesiacmi predstavila spoločnosť McAfee vlastnú krypto-peňaženku. Reklama okolo nej bola skutočne masívna a tvrdilo sa, že ju nikto nedokáže hacknúť.

Spoločnosť si dokonca týmto tvrdením bola taká istá, že ponúkla 10 000 dolárov každému, komu by sa to podarilo. Útočník však musel splniť tri podmienky. Musí peňaženku modifikovať, pripojiť sa na servery Bitfi a následne prostredníctvom zariadenia odosielať citlivé dáta. Nakoľko je vytvorená spoločnosťou, ktorá stojí za tvorbou antivírusového programu, zdá sa byť táto úloha ako nemožná.

Za posledný mesiac dvakrát

No pre zdatných používateľov zrejme nič nie je nemožné. Za posledný mesiac sa totiž peňaženku podarilo prelomiť už dvakrát. Prvýkrát sa to podarilo len 15 ročnému chlapcovi, ktorý na peňaženke spojazdnil legendárnu hru DOOM. Nesplnil však všetky podmienky a nárok na odmenu tak nemá. Druhýkrát sa to podarilo skupine výskumníkov, ktorý napriek zvýšeným bezpečnostným mechanizmom peňaženku prelomilli. Peňaženka tak len potvrdila „kvality“ spoločnosti McAfee a povesti antivírusového programu neostala nič dlžná.

Nenechaj si ujsť!
Slováci uviedli na trh kryptomenu krytú zlatom

Prvú podmienky splnili výskumníci už pred dvoma týždňami. Získať prístup vraj nebol žiadny problém a po celú dobu tak mohli sledovať všetky odosielané údaje. Dokázali tiež peňaženku udržať neustále pripojenú k serverom Bitfi. Nakoniec sa im podarilo splniť aj tretiu podmienku, a to odoslanie privátnych kľúčov na vzdialený server. A bolo zarobené.

Iba ak nie. Potom, čo boli zverejnené výsledky a bezpečnostné diery, nielenže im neboli vyplatené sľúbené peniaze, ale spoločnosť Bitfi sa im začala dokonca vyhrážať. Vraj ich konanie môže mať pre nich negatívne dôsledky a vraj šíria o ich peňaženke klamstvá a celé to bol podvod s cieľom poškodiť meno spoločnosti. Tweet bol už medzičasom zmazaný, no prístup Bitfitu je maximálne neprofesionálny a je to ako keď malému dieťaťu zoberiete obľúbenú hračku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom