Hodinky Apple Watch si od ich prvej premiéry zamilovali milióny ľudí nielen kvôli ich dizajnu, ale aj bohatým funkciám. Spoločnosť ich dizajn za posledné roky radikálne neupravovala, no čoskoro sa predsa len dočkáme zmeny. Kalifornský gigant chce vylúčiť z konštrukcie fyzické tlačidlo hodiniek Apple Watch a jeho miesto zaujme tlačidlo s haptickou odozvou.

Milovníkov Apple produktov čaká o pár mesiacov veľký deň v podobe predstavenia nových iPhonov. Počas tejto udalosti s veľkou pravdepodobnosťou spoločnosť ukáže aj vylepšené hodinky Apple Watch. Podľa portálu Fast Company sa inžinieri rozhodli upraviť ich ovládanie, ktoré už ale nebude zabezpečovať fyzické tlačidlo.

Zbohom, fyzické tlačidlo

Jeho pozíciu zaujme tlačidlo s haptickou odozvou, ktoré spoločnosť poprvýkrát ukázala v iPhone 7. Rozloženie ovládacích tlačidiel na hodinkách by malo podľa všetkého ostať nezmenené, no využitím technológie Apple Taptic Engine bude tlačidlo reagovať na dotyk a posúvanie prsta. Zatiaľ ale nie je isté, kedy Apple toto vylepšenie predstaví. Stať sa tak môže už na najbližšej konferencii, kedy budú nové hodinky Apple Watch predstavené spolu s novými iPhonmi.

Nenechaj si ujsť
Apple sa chystá znížiť objednávky komponentov pre tohtoročné iPhony

Pokiaľ by sme sa v nich tejto zmeny nedočkali v septembri, môže si tlačidlo s haptickou odozvou spoločnosť odložiť až pre budúcoročný model. S odstraňovaním fyzických prvkov začali v Apple ešte v roku 2015, kedy MacBook Pro dostal Force Touch Trackpad citlivý na silu stlačenia. Neskôr bolo odstránené fyzické domovské tlačidlo aj z línie iPhonov. Odstránením fyzického tlačidla sa ušetrilo v zariadeniach trocha miesta.

Zobraziť celú galériu (2)
developer.apple.com

Rovnaký prístup tak už čoskoro môže Apple uplatniť aj pri svojich hodinkách, ktoré môžu vďaka ušetrenému miestu dostať o čosi väčšiu batériu. Zároveň však spoločnosť chce, aby boli Apple Watch odolné voči vode, nakoľko ich využívajú aj športovci. Tlačidlo s haptickou odozvou tak len dopomôže tomu, aby do útrob s elektronikou nevnikla voda.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom