Len včera sme sa počas oficiálneho predstavenia nových Apple produktov dočkali aj novej generácie hodiniek Apple Watch, ktorá však nepriniesla žiadne zásadné vylepšenia. Výrobca pridal niekoľko funkcií navyše, avšak samotný dizajn sa v porovnaní s minulým rokom nezmenil, no rozšírila sa ponuka remienkov a materiálov, z ktorých je tento doplnok vyrobený. Na oficiálnej stránke Apple si teraz môžu zákazníci prispôsobiť nové Apple Watch Series 5 s remienkom podľa svojich požiadaviek.

Kalifornský Apple po premiére nových zariadení a služieb spustil na svojom webe aj štúdio, ktoré prináša možnosti na prispôsobenie kombinácií hodiniek Apple Watch Series 5 s rôznymi remienkami. Samotné hodinky sú dizajnovo rovnaké ako Apple Watch Series 4 z minulého roka, no dostali zopár noviniek ako kompas či Alway on Display, ktorý prinesie lepší zážitok z ich používania. Zároveň narástla aj kapacita interného úložiska, a to z predošlých 16 GB na aktuálnych 32 GB v novej verzii.

Identický dizajn s niekoľkými novinkami

Jednou z hlavných noviniek je však okrem hliníkovej a nerezovej konštrukcie tohto doplnku aj nová titánová verzia a v ponuke nájdeme aj keramické prevedenie. Zachovali sa rovnaké veľkosti ciferníkov, ktoré opäť prichádzajú vo veľkosti 40 mm a 44 mm. Všetky detaily svojich nových hodiniek Apple Watch Series 5 si teraz môže každý vizuálne prispôsobiť a navrhnúť vo webovom štúdiu Apple. V ňom nájdeme na výber všetky verzie a remienky, ktoré je možné kombinovať s jednotlivými prevedeniami hodiniek.

Cena najluxusnejšej verzie ti vyrazí dych

Postup je nesmierne jednoduchý a na začiatku si stačí vybrať veľkosť ciferníku. Následne si zákazník zvolí požadované prevedenie, teda materiál, z ktorého chce, aby bolo púzdro hodiniek vyrobené. Dostupný je hliníkový variant, chirurgická oceľ a prémiový titán či keramika, ktoré sa od seba odlišujú nielen vzhľadom, ale najmä cenou. Tá sa v prípade keramických hodiniek Apple Watch Series 5 v 44 mm verzii môže vyšplhať až na úctyhodných 1 449 €.

Nenechaj si ujsť
Apple Watch Series 5 konečne prišli s dlho očakávanou funkciou

Posledným krokom je výber remienku, pri ktorom sú dostupné klasické prevedenia, ale aj športová verzia, spolu s koženými remienkami a dvomi druhmi kovových remienkov v rôznych farbách. Výber je skutočne bohatý, no výsledná cena luxusnej zostavy remienku a hodiniek už potom zákazníka zrejme príliš nepoteší.

Najdrahšou kombináciou v tomto štúdiu je totiž 44 mm verzia Apple Watch Series 5 v keramickom prevedení s kovovým remienkom s článkami, ktorá vyjde na ohromných 1 584 €. Ceny všetkých verzií týchto hodiniek nájdeš aj v priloženej tabuľke.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom