Predstavovanie technologických noviniek od Apple v divadle Steva Jobsa pokračuje novou generáciou doplnku, ktorý si mnohí fanúšikovia amerického giganta obľúbili. Apple odhalil inteligentné hodinky Apple Watch Series 5. 

Minulý rok nám Apple v septembri priniesol aktuálnu verziu Apple Watch Series 4, ktorá získala výrazné vylepšenia displeja, silnejší procesor či funkciu EKG. Najnovšia 5. generácia je dizajnom a veľkosťou minuloročnej verzii veľmi podobná, avšak pridáva niekoľko zaujímavých vlastností.

Dlho očakávaná funkcia Always On

Najväčšou novinkou je Retina displej s funkciou Always On, ktorý ukazuje čas na hodinkách aj bez toho, aby si ich musel akokoľvek aktivovať. Nová LTPO (Low Temperature Polysilicon Oxide) technológia však šetrí displej aj v takomto režime, a podľa amerického giganta si aj napriek tejto funkcii Apple Watch Series 5 zachovajú 18 hodinovú výdrž batérie, ktorá ti postačí aj na ten najnáročnejší deň používania. Displej má tiež prispôsobiteľný obnovovací kmitočet od 1 do 60 Hz, a mení sa podľa využívaných funkcií na hodinkách. Inteligentné hodinky sú poháňané novým dvojjadrovým procesorom Apple S5, a ich interné úložisko narástlo z 16 na 32 GB.

Nezmenený dizajn

Medzi ďalšie novinky patrí vstavaný kompas, ktorý okrem využitia pri orientácií v mapách so sebou prináša aj vlastnú aplikáciu. Apple tiež pridal možnosť medzinárodných tiesňových volaní pre funkciu SOS v modeloch s mobilným pripojením, ktorá ponúka možnosť vytočiť číslo núzdovej linky aj bez prítomnosti iPhonu. Oproti staršiemu modelu sa po dizajnovej stránke hodiniek takmer nič nezmenilo, a Apple Watch Series 5 sa budú predávať v dvoch veľkostiach, 40 mm a 44 mm, pričom rozmery prvého sú 40 x 34 x 10,7 mm, a 44 x 38 x 10,7 mm pri druhom modeli. Novinka bude bežať na novom watchOS 6, ktorý Apple predstavil už v júni, a pre staršie modely bude dostupný už 19. septembra.

Nové možnosti prevedenia

Apple Watch Series 5 je k dispozícii v prevedení z recyklovateľného hliníka(Silver, Gold, Space Gray) a nového titánu(Titanium, Space Black) ale Apple ponecháva aj nerezové a keramické varianty známe z predchádzajúcich modelov, pričom nerezová varianta bude dostupná vo farbách Silver, Gold a Space Black, a prémiová keramická príde len v bielej farbe.

Štartovacia cena hodiniek je 399 dolárov pre klasický 40mm GPS model v hliníkovom prevedení, a 499 dolárov pre rovnaké prevedenie s mobilným pripojením, a napriek tomu, že objednávky hodiniek budú dostupné už dnes, v obchodoch sa ocitnú až 20. septembra.

Článok postupne aktualizujeme

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom