Predstavovanie technologických noviniek od Apple v divadle Steva Jobsa pokračuje novou generáciou doplnku, ktorý si mnohí fanúšikovia amerického giganta obľúbili. Apple odhalil inteligentné hodinky Apple Watch Series 5. 

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!
FacebookInstagramYouTube

Minulý rok nám Apple v septembri priniesol aktuálnu verziu Apple Watch Series 4, ktorá získala výrazné vylepšenia displeja, silnejší procesor či funkciu EKG. Najnovšia 5. generácia je dizajnom a veľkosťou minuloročnej verzii veľmi podobná, avšak pridáva niekoľko zaujímavých vlastností.

Dlho očakávaná funkcia Always On

Najväčšou novinkou je Retina displej s funkciou Always On, ktorý ukazuje čas na hodinkách aj bez toho, aby si ich musel akokoľvek aktivovať. Nová LTPO (Low Temperature Polysilicon Oxide) technológia však šetrí displej aj v takomto režime, a podľa amerického giganta si aj napriek tejto funkcii Apple Watch Series 5 zachovajú 18 hodinovú výdrž batérie, ktorá ti postačí aj na ten najnáročnejší deň používania. Displej má tiež prispôsobiteľný obnovovací kmitočet od 1 do 60 Hz, a mení sa podľa využívaných funkcií na hodinkách. Inteligentné hodinky sú poháňané novým dvojjadrovým procesorom Apple S5, a ich interné úložisko narástlo z 16 na 32 GB.

Nezmenený dizajn

Medzi ďalšie novinky patrí vstavaný kompas, ktorý okrem využitia pri orientácií v mapách so sebou prináša aj vlastnú aplikáciu. Apple tiež pridal možnosť medzinárodných tiesňových volaní pre funkciu SOS v modeloch s mobilným pripojením, ktorá ponúka možnosť vytočiť číslo núzdovej linky aj bez prítomnosti iPhonu. Oproti staršiemu modelu sa po dizajnovej stránke hodiniek takmer nič nezmenilo, a Apple Watch Series 5 sa budú predávať v dvoch veľkostiach, 40 mm a 44 mm, pričom rozmery prvého sú 40 x 34 x 10,7 mm, a 44 x 38 x 10,7 mm pri druhom modeli. Novinka bude bežať na novom watchOS 6, ktorý Apple predstavil už v júni, a pre staršie modely bude dostupný už 19. septembra.

Nové možnosti prevedenia

Apple Watch Series 5 je k dispozícii v prevedení z recyklovateľného hliníka(Silver, Gold, Space Gray) a nového titánu(Titanium, Space Black) ale Apple ponecháva aj nerezové a keramické varianty známe z predchádzajúcich modelov, pričom nerezová varianta bude dostupná vo farbách Silver, Gold a Space Black, a prémiová keramická príde len v bielej farbe.

Štartovacia cena hodiniek je 399 dolárov pre klasický 40mm GPS model v hliníkovom prevedení, a 499 dolárov pre rovnaké prevedenie s mobilným pripojením, a napriek tomu, že objednávky hodiniek budú dostupné už dnes, v obchodoch sa ocitnú až 20. septembra.

Článok postupne aktualizujeme