Samsung a Apple sú odjakživa silnými hráčmi v segmente smartfónov, no aj veľkými rivalmi. Zatiaľ čo Apple ponúka len malé množstvo modelov zo svojej dielne, Samsung predstavuje novinky do každej kategórie. Zdá sa však, že sa stratégia gigantovi z Cupertina vypláca, nakoľko aj so skromnou ponukou dokázal zarobiť na svojich zariadeniach oveľa viac ako kórejský konkurent.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Celý štatistický výskum mala na starosti spoločnosť Strategy Analytics. Tá vo svojich výsledkoch oznámila, že až 80 % ziskov v segmente smartfónov tvoria prevádzkové zisky. Konkrétne sa jedná o sumu viac ako 51 miliárd eur. Z tej si najväčšiu časť, viac ako 9 miliárd eur, ukrojil Apple. O zbytok sa museli podeliť ostatné spoločnosti angažované v tomto priemysle. Kórejskému výrobcovi sa ušla suma vo výške 7,8 miliárd eur. Do tejto čiastky však nie sú započítané následky minuloročného incidentu s Note 7-čkou.

zdroj fotografie: PhoneArena

Nenechaj si ujsť
Apple sa snaží zmeniť iPhone 8 na Samsung Galaxy smarfón

Ak by sa na jeseň 2016 táto situácia neodohrala, Samsung si mohol odniesť aj o niekoľko miliárd viac, pričom by dokonca Apple prekonal. Z predaja smartfónov však stále najviac zarába kalifornský výrobca, ktorý v tomto smere zarobil 4-násobne vyššiu čiastku ako Samsung. Pre ostatných výrobcov však toho z 51 miliárd príliš veľa nezvýšilo. Huawei si odniesol iba 1,6 %, čo predstavuje necelú 1 miliardu eur. Nasledovali ho ďalšie dve rýchlo rastúce spoločnosti z Číny, Vivo a Oppo.
zdroj fotografie: AllChinaTech

Ďalšie známe spoločnosti ako LG, Sony, HTC či Moto si však neodniesli takmer nič. Očakáva sa, že v tomto roku spomínaní výrobcovia zmenia svoju stratégiu, aby sa tak vyhli prípadným finančným problémom. LG už na tejto situácií začalo pracovať. Ako dôkaz nám poslúži nedávno predstavená vlajková lo%d, model G6, ktorý so sebou priniesol mnoho inovácií, od „FullVision“ displeja, až po vodeodolnosť.

zdroj fotografie: LG

Sony zrejme taktiež pracuje na istej zmene a na nedávnom veľtrhu MWC 2017 sme od tejto japonskej spoločnosti mohli vidieť nádherný smartfón Xperia XZ Premium so 4K displejom či procesorom Snapdragon 835. Očakáva sa tak, že Apple o niekoľko mesiacov uvedie na trh svoj výročný iPhone 8. Ten má dostať tú najlepšiu výbavu a príde aj s mnohými špičkovými inováciami. Otázne však stále je, či sa Samsungu podarí Apple prekonať.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]