Samsung a Apple sú odjakživa silnými hráčmi v segmente smartfónov, no aj veľkými rivalmi. Zatiaľ čo Apple ponúka len malé množstvo modelov zo svojej dielne, Samsung predstavuje novinky do každej kategórie. Zdá sa však, že sa stratégia gigantovi z Cupertina vypláca, nakoľko aj so skromnou ponukou dokázal zarobiť na svojich zariadeniach oveľa viac ako kórejský konkurent.

Celý štatistický výskum mala na starosti spoločnosť Strategy Analytics. Tá vo svojich výsledkoch oznámila, že až 80 % ziskov v segmente smartfónov tvoria prevádzkové zisky. Konkrétne sa jedná o sumu viac ako 51 miliárd eur. Z tej si najväčšiu časť, viac ako 9 miliárd eur, ukrojil Apple. O zbytok sa museli podeliť ostatné spoločnosti angažované v tomto priemysle. Kórejskému výrobcovi sa ušla suma vo výške 7,8 miliárd eur. Do tejto čiastky však nie sú započítané následky minuloročného incidentu s Note 7-čkou.

zdroj fotografie: PhoneArena

Nenechaj si ujsť
Apple sa snaží zmeniť iPhone 8 na Samsung Galaxy smarfón

Ak by sa na jeseň 2016 táto situácia neodohrala, Samsung si mohol odniesť aj o niekoľko miliárd viac, pričom by dokonca Apple prekonal. Z predaja smartfónov však stále najviac zarába kalifornský výrobca, ktorý v tomto smere zarobil 4-násobne vyššiu čiastku ako Samsung. Pre ostatných výrobcov však toho z 51 miliárd príliš veľa nezvýšilo. Huawei si odniesol iba 1,6 %, čo predstavuje necelú 1 miliardu eur. Nasledovali ho ďalšie dve rýchlo rastúce spoločnosti z Číny, Vivo a Oppo.
zdroj fotografie: AllChinaTech

Ďalšie známe spoločnosti ako LG, Sony, HTC či Moto si však neodniesli takmer nič. Očakáva sa, že v tomto roku spomínaní výrobcovia zmenia svoju stratégiu, aby sa tak vyhli prípadným finančným problémom. LG už na tejto situácií začalo pracovať. Ako dôkaz nám poslúži nedávno predstavená vlajková lo%d, model G6, ktorý so sebou priniesol mnoho inovácií, od „FullVision“ displeja, až po vodeodolnosť.

zdroj fotografie: LG

Sony zrejme taktiež pracuje na istej zmene a na nedávnom veľtrhu MWC 2017 sme od tejto japonskej spoločnosti mohli vidieť nádherný smartfón Xperia XZ Premium so 4K displejom či procesorom Snapdragon 835. Očakáva sa tak, že Apple o niekoľko mesiacov uvedie na trh svoj výročný iPhone 8. Ten má dostať tú najlepšiu výbavu a príde aj s mnohými špičkovými inováciami. Otázne však stále je, či sa Samsungu podarí Apple prekonať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom