Je na 99 % isté, že tohtoročný iPhone 8 bude značne odlišný voči predchodcom. Hlavnou príčinou je desiate výročie predstavenia prvého iPhonu, na ktorého počesť si má americký gigant pripraviť naozaj veľmi špeciálnu verziu.

Informácie o jeho výbave síce znejú lákavo, no keď sa nad tým zamyslíme, tak väčšinu vlastností používa konkurenčný Samsung už niekoľko rokov. Tu sú štyri z nich, ktoré by mohol nový iPhone mierne „okopírovať“ od vlajkových lodí Samsungu.

Apple iPhone 7 Plus môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

1. OLED displej

samsung galaxy a5

Toto je jedna z najčastejšie spomínaných vlastností pripravovaného iPhonu 8. Jedná sa pravdepodobne o momentálne najkvalitnejšiu technológiu displeja, ktorá podáva krásnu čiernu farbu, je energeticky úspornejšia a tým pádom aj šetrnejšia k batérii. Samsung ju ale rovnako používa už niekoľko rokov.

nenechaj si ujsť
Apple zrejme zabije vlastný Lightning konektor! Nové iPhony majú dostať rovnaký ako Androidy

2. Zahnutý displej

samsung galaxy s7 edge
zdroj fotografie:anninhhaiphong.net

Samsung začal používať zahnuté obrazovky v roku 2014 s phabletom Galaxy Note Edge. Trend pokračoval modelom Galaxy S6 Edge a dnes ho už Samsung používa takmer vo všetkých vlajkových lodiach. Tento elegantný prvok by sme však tento rok mohli nájsť aj v konkurenčnom smartfóne amerického giganta.

3. Bezdrôtové nabíjanie

iphone 8
zdroj fotografie: SCAVidsHD/YouTube

nenechaj si ujsť
Tohtoročný iPhone môže ponúknuť rýchlejšie nabíjanie ako kedykoľvek predtým

Táto unikátna forma nabíjania síce nie je u väčšiny smartfónov veľmi rozšírená, no Samsung ju vo vlajkových lodiach používa už roky. Po novom je ale pravdepodobné, že ju využije aj Apple.

4. Absencia fyzického domovského tlačidla

iphone 8
zdroj fotografie: Mydrivers

Vlajkovú loď pre rok 2017, model Galaxy S8, sme síce oficiálne ešte nevideli, no rendery a dokonca aj uniknuté reálne fotografie hovoria o tom, že Samsung sa zbaví svojho ikonického domovského tlačidla pod displejom. Podobnú tradíciu v podobe okrúhleho fyzického tlačidla zachováva aj Apple pri iPhonoch. Avšak hovorí sa o tom, že tento rok sa obe spoločnosti rozhodnú tradíciu porušiť.

samsung galaxy s8
zdroj fotografie: Benjamin Geskin

Samsungu bolo posledné roky niekoľkokrát pripisované, že sa inšpiruje Applom. Vyzerá to ale tak, že tento rok sa karta obráti a nový iPhone 8 sa výbavou a funkciami čoraz viac priblíži vlajkovým lodiam z Južnej Kórei. Určite mu to však nemáme za zlé. iPhony majú totiž už tri roky takmer nezmenený dizajn a na 10. výročie by sme konečne radi uvítali poriadnu zmenu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom