Predstavovanie nových zariadení bez pochýb patrí medzi najočakávanejšie udalosti roka vo svete technológií. September sa tak bude niesť v znamení kalifornskej spoločnosti Apple. Už o pár dní, konkrétne 12. septembra, zistíme, či boli špekulácie ohľadom nových zariadení Applu pravdivé.  AppleWatch, iPad Pro, AirPods, no hlavne tri nové smartfóny budú postupne predstavené v divadle Steveho Jobsa v Cupertine.

Takmer každodenné informácie o nových smartfónoch prichádzajú v podstate už od spustenia predaja poslednej verzie iPhone X. Viac menej isté sú informácie od overených zdrojov, ktoré hovoria o novej farbe, názve, dizajne, či v neposlednom rade o cene. Práve cena totiž pri výbere nového smartfónu zohráva kľúčovú rolu.

Prečítajte si tiež!
Apple onedlho predstaví vylepšené tablety iPad Pro. Priniesť majú vítané zmeny

Nový iPhone prinesie nový dizajn aj názov

Fanúšikovia iOS môžu zabudnúť na tradičné modelové značenie, na aké sme pri tejto značke boli už roky zvyknutí. Apple po prvýkrát poruší doterajšie zaužívané spôsoby označovania svojich smartfónov. Generačný nástupca iPhone X sa predstaví pod názvom iPhone XS Max. S novým názvom príde najväčší a pravdepodobne najvybavenejší z trojice smartfónov. Označenie modelov s väčším displejom názvom „Plus“ je už teda minulosťou. XS Max ponúkne špičkový OLED panel s až 6,5 – palcovou uhlopriečkou. Model s uhlopriečkou 5,8″ podľa všetkého spoznáme pod názvom XS a varianta so 6,1 LCD displejom dostane označenie iPhone 9. Analytici sa zhodli na tom, že aj vďaka veľkým obrazovkám budú zisky z predaja lepšie, než to bolo minulý rok.

Poteší Apple aj novou cenou ?

Ako to už pri zariadeniach od Applu býva, cena je vyššia v porovnaní s inými značkami, obzvlášť pri novinkách. Nemecký Macerkopf uvádza, že cenovka začne na sume 799 €. Najlacnejší bude model s LCD panelom, cena iPhonu XS bude 909 € a za najdrahší XS Max zaplatíme 1 149 €. V tejto cene budú dostupné smartfóny so 64 GB verziou. Za 256 GB si priplatíme ešte o 170 € viac. Zvyšovanie ceny pri 512 GB variante zatiaľ nie je známe.

Prečítajte si tiež!
1000 dolárov za iPhone je jeho podhodnotenie, tvrdí miliardár Warren Buffet

Tento rok však bude pre Apple veľký. S týmito slovami prichádza čoraz viac analytikov. Novinka v podobe zväčšenia obrazovky ešte pri iPhone 6 priniesla obrovské zisky, rovnako ako to bolo pri iPhone X, ktorý priniesol najvyššie štvrťročné zisky. Nechajme sa teda prekvapiť aká úspešná bude trojica nových smartfónov, ktorých predpredaj začne 14. septembra

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú