Apple skrýva vo svojom katalógu mnoho zariadení, od notebookov, cez smartfóny, tablety, až po desktopové počítače. Osobitnou kategóriou k týmto produktom je príslušenstvo, ktorého má výrobca naozaj neúrekom. Spomedzi všetkých doplnkov, ktoré Apple k svojim zariadeniam predáva, je najobľúbenejšou voľbou zákazníkov redukcia z Lightning portu na 3,5 mm audio jack.

Viacerí zákazníci kritizovali spoločnosť za rozhodnutie odstrániť zo svojich nových smartfónov obľúbený 3,5 mm audio jack. Tento roky zaužívaný port pre slúchadlá rázom začal miznúť a používatelia tak mohli počúvať hudbu bezdrôtovo alebo cez Lightning port. Aj napriek tomu, že by sa v konštrukcii nových iPhonov našlo miesto pre tento audio jack, inžinieri ho úmyselne zavrhli. Teraz sa však ukázal aj dôvod, prečo je tomu tak.

Kritizovaný káblik je najpredávanejším príslušenstvom od Apple

Pokiaľ niekto chce počúvať obľúbenú muziku cez káblové slúchadlá, bude k novším iPhonom potrebovať redukciu na 3,5 mm jack, alebo tzv. „dongle“, ktorý stojí necelých 9 €. Práve tento kúsok kábla sa stal najpredávanejším doplnkom z ponuky Apple, ktorý si kúpili v obchode Best Buy milióny zákazníkov. Množstvo predaných kusov tak nalialo do pokladnice spoločnosti ďalšie zisky, ktoré jej pomohli zvýšiť svoju hodnotu na trhu. Napriek kritizovanému rozhodnutiu odstrániť 3,5 mm audio jack z konštrukcie iPhonov bola táto zmena pre Apple rozhodne výnosná.

Nenechaj si ujsť
Apple a jeho svet plný redukcií. Za všetky dokopy by si zaplatil pekný balík peňazí

Tento doplnok však medzi najpredávanejšími produktami spoločnosti súperí o prvé miesto podľa údajov portálu Ceros so slúchadlami AirPods. Opätovného návratu známeho audio jacku sa s najväčšou pravdepodobnosťou nedočkáme ani v nadchádzajúcich Apple smartfónoch, ktoré budú mať premiéru už o pár týždňov. Dokonca ho zákazníci zrejme nenájdu ani v balení týchto nových modelov, no zatiaľ nie je nič isté. Podľa nedávnych správ by však mohol Apple do krabice pribaliť adaptér pre rýchle nabíjanie, ktorý samostatne stojí desiatky eur. Viac sa už ale dozvieme čoskoro na oficiálnom predstavení nových iPhonov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom