Apple sa aktívne angažuje v segmente automobilového priemyslu, no okrem vývoja vlastného elektromobilu výrazne pracuje aj na autonómnych technológiách. Úsilie spoločnosti v posledných mesiacoch naznačuje, že prvé autonómne vozidlo na cestách by mohlo nosiť logo nahryznutého jablka, na tému upozornil portál 9to5mac.

Autonómne vozidlá už existujú, je ich niekoľko a prakticky každá veľká automobilka vyvíja pokročilý systém autonómneho riadenia. Až doposiaľ však žiaden z týchto systémov nebol homologizovaný pre použitie v reálnej premávke.

Autonómny elektromobil už do štyroch rokov

Ako uviedol Bloomberg, Apple v posledných mesiacoch výrazne zvyšuje svoje úsilie v segmente elektromobility a autonómnych technológií. Kalifornská technologická spoločnosť chce totiž priniesť plnohodnotného autopilota na cesty už do roku 2025.

Apple podľa najnovších správ tlačí na urýchlenie vývoja v rámci Projektu Titan, ktorý sa týka autonómneho elektromobilu značky. V súčasnosti by sa mal ale celý projekt viac sústrediť práve na vývoj autonómnej technológie a elektromobil ako taký pôjde do úzadia.

Pôvodný plán gigant bol uviesť na trh autonómne vozidlo v horizonte 5 až 7 rokov. Vývoj chcú teda poriadne urýchliť a čas skrátiť na maximálne štyri roky.

Nový líder projektu v tom má jasno

Nový líder projektu okolo Apple Car a samoriadiacich technológií, Kevin Lynch, v tom má jasno. Zatiaľ čo doteraz spoločnosť vyvíjala technológiu plne autonómneho riadenia a zároveň technológiou, ktorá prináša čiastočne autonómne riadenie (napríklad ako má Tesla), po novom sa už bude Apple sústrediť iba na prvú menovanú možnosť.

NEPREHLIADNI
Apple odmietol ďalší automobilový gigant, ani Japonci mu nechcú vyrobiť elektromobil

Všetky svoje kapacity spoločnosť nateraz sústredí do vývoja technológie plne autonómneho riadenia. Kľúčovým komponentom je nový procesor, ktorý je podľa slov Apple z väčšej časti dokončený.

Verí im aj riaditeľ najväčšej automobilky sveta

Spoločnosť, ktorá ako prvá prinesie plnohodnotnú technológiou autonómneho riadenia, rozhodne vystrelí svojou hodnotou na popredné priečky. „Tešíme sa na novú konkurenciu, ktorá určite urýchli zmeny v tomto priemysle a prinesie nové zručnosti,“ uviedol Herbert Diess, šéf koncernu VW, pričom odvážne doplnil, že už čoskoro bude najhodnotnejšou spoločnosťou na svete opäť spoločnosť zaoberajúca sa mobilitou.

@Complex/Twitter

 

Generálny riaditeľ nemeckej automobilky uviedol, že to môže byť ktokoľvek, či už Tesla, Apple, alebo Volkswagen. V súčasnej dobe rozmáhania elektromobility považuje Diess za najväčšieho konkurenta Volkswagenu automobilku Elona Muska. To sa však môže ľahko zmeniť príchodom autonómneho elektromobilu od Apple.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP