Po objavení nových informácií o vývoji elektromobilu technologickým gigantom, akým je Apple, sa vynorilo množstvo názorov, či už pozitívnych, alebo negatívnych. Medzi jeden z pozitívnych názorov patrí reakcia generálneho manažéra Volkswagenu, informuje InsideEVs.

Po tom, čo Apple „Project Titan“ najskôr tajil, neskôr zrušil a najnovšie znovu obnovil, nie je prekvapivé, že mnoho ľudí zostáva skeptických. Nepatrí medzi nich však CEO Volkswagenu, Herbert Diess, ktorý o projekte amerického giganta hovorí ako o novej konkurencii v automobilovom priemysle, ktorá pre automobilky znamenať oveľa väčšiu výzvu, než aké tu boli doteraz.

Bude najhodnotnejšou spoločnosťou opäť automobilka?

„Tešíme sa na novú konkurenciu, ktorá určite urýchli zmeny v tomto priemysle a prinesie nové zručnosti,“ uviedol Diess, pričom odvážne doplnil, že už čoskoro bude najhodnotnejšou spoločnosťou na svete opäť spoločnosť zaoberajúca sa mobilitou, informuje Automotive News.

Zobraziť celú galériu (0)
Aleks Aleksandrof/YouTube

Generálny riaditeľ nemeckej automobilky uviedol, že to môže byť ktokoľvek, či už Tesla, Apple alebo Volkswagen. V súčasnej dobe rozmáhania elektromobility považuje Diess za najväčšieho konkurenta Volkswagenu automobilku Elona Muska. To sa však môže ľahko zmeniť príchodom autonómneho elektromobilu od Apple.

Projekt, ktorý nesie názov „Project Titan“ a jeho cieľom má byť vytvorenie plnohodnotného elektromobilu, bude disponovať aj technológiou autonómneho riadenia. Viac si o ňom môžeš prečítať v tomto článku.

Zatiaľ však nie je nič 100 % isté. Vývoj vozidla má byť síce pod záštitou Apple, no pri výrobe zrejme technologický gigant využije služby väčšej automobilky, ktorou by po týchto výrokoch pokojne mohol byť práve Volkswagen. Budeme teda v napätí sledovať, či sa v roku 2024 skutočne elektromobilu od Apple dočkáme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom