Už o pár dní tu bude oficiálne predstavenie nových zariadení od spoločnosti Apple a mnohých fanúšikov určite poteší správa, že celá udalosť bude vysielaná online. 

Aj keď živé vysielanie pri predstavovaní nových produktov nie je nič nezvyčajným a praktizujú to aj oveľa menšie spoločnosti ako je Apple, tak isté pochybnosti tu predsa len panovali. Pri poslednom predstavovaní iPadov totiž všetko prebehlo offline a mnoho fanúšikov tak ostalo sklamaných. Podobná situácia by sa preto už nemala opakovať a živé vysielanie potvrdila na svojich stránkach aj samotná spoločnosť. Apple ako zaujímavosť na svojom webe umiestnil aj niekoľko redizajnovaných podôb svojho  loga s nahryznutým jablkom. Zobrazujú sa pri každom novom otvorení/obnovení stránky.

Nové miesto udalosti a množstvo nových produktov

Celá udalosť sa odohrá v New Yorku, a to konkrétne na mieste The Academy of Music v Brooklyne. Naplánovaná je na 10:00 miestneho času, pričom u nás bude presne 16:00. Nakoľko už v tomto roku boli predstavené nové iPhony a tiež nová generácia Apple Watch, tak nastala doba, aby sa aktualizovali aj zvyšné zariadenia z portfólia. Očakáva sa preto, že hlavnými trhákmi večera sa stanú nový iPad Pro, nový MacBook a ďalšie zariadenia, nad ktorými však stále visí otáznik a ide tak skôr o dohady.

iPad Pro

Predstavené by mali byť dve verzie, ktoré sa budú líšiť veľkosťou uhlopriečky displeja. Menší z nich bude obsahovať 11″ panel a väčší zas 12,9″. Pri oboch je pravdepodobné osadenie 3D skenovania tváre známe ako FaceID a to bez toho, aby bol na displeji nejaký zárez. Lightning port nahradí USB-C a samozrejmosťou je aj nárast výkonu.

Zobraziť celú galériu (2)
Instagram/@alvaropabesio

Prečítaj si tiež
IT servisák z Rakúska predáva viac ako 1000 kusov vzácnych starých Apple produktov. Jeho zbierka je ohromná

MacBook

Popri modeloch MacBook Air a MacBook Pro má samostatnú kategóriu aj MacBook, ktorý tvorí akýsi medzistupeň medzi dvoma hlavnými kategóriami. Najnovšie správy naznačujú, že dostane rovnaký TouchBar, akým disponuje aj Pro verzia, čo sa však zrejme odrazí aj na cene. Otázkou ostáva, čo bude s Air modelmi, ktoré v podstate neboli aktualizované už roky a väčšie zmeny (okrem výkonu) ich obchádzali.

iMac a iMac mini

Čo sa týka prvého menovaného zariadenia, tak sa hovorí o významných grafických vylepšeniach, a to hlavne v oblasti grafického výkonu. iMac mini zas nebol aktualizovaný viac ako štyri roky, preto je opodstatnené, že sa špekuluje aj o inovovaní tohto zariadenia. Predsa len používať v dnešnej dobe hardvér z roku 2014 nie je veľmi potešujúce a o to viac, ak si stále pomerne drží svoju cenovku.

Predstavené by mala byť aj druhá generácia Airpods, o ktorej sa hovorilo už pred predstavením nových iPhonov. Konečne by sme sa mohli dočkať aj bezdrôtovej nabíjačky AirPower, no vzhľadom na nedávne udalosti je táto možnosť veľmi otázna.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom