Opravár počítačov z Rakúska za roky svojej práce zhromaždil obrovskú zbierku Apple produktov, medzi ktorými sa nájdu naozaj vzácne kúsky. Teraz bude svoju vzácnu zbierku predávať.

Roland Borsky začal pracovať pre viedenskú spoločnosť zaoberajúcu sa opravou Apple produktov v priebehu 80. rokov minulého storočia. Za celý ten čas vzrástla jeho zbierka zhruba na počet 1100 počítačov, čo je viac ako 472 kúskov vystavených v Pražskom Apple múzeu. Rád sa teda chváli, že ma pravdepodobne najväčšiu zbierku Apple produktov na svete.

Úspech Applu mu vôbec nepomohol

Podľa jeho vlastných slov, rovnako ako niekto zbiera autá a zároveň žije v skromných priestoroch, aby si svoju zbierku mohol dovoliť, je tento prípad podobný aj v jeho prípade. Úspech Applu by sa v jeho prípade mohol zdať výborným biznisom, no opak je pravdou. Apple vo februári otvoril svoj prvý Apple Store vo Viedni a prevzal tak väčšinu opráv, ktoré dovtedy vykonávali firmy ako je Borskeho. Nové produkty sú navyše čoraz zložitejšie na opravu a výmenu častí. Borsky tak bol nútený svoje podnikanie uzavrieť.

Dúfajme, že jeho zbierku nečaká smetisko

Borskeho príjmy vyschli, a tak si už viac nemôže dovoliť platiť nájomné za svoj sklad, ktorý je doslova posiaty počítačmi, monitormi a rôznymi inými produktami. Dúfa teda, že sa nájde dobrodinec a zároveň veľký fanúšik Applu, ktorý jeho zbierku odkúpi. Rád by totižto videl na svojom účte sumu, ktorá mu pomôže splatiť dlh vo výške 20 000 až 30 000 eur. Zároveň dúfa, že budúci majiteľ jeho zbierku vystaví, aby sa na ňu mohli ľudia pozrieť. Ak sa však kupca nenájde, zbierku čaká smutný osud. Ak chceš vidieť, čo všetko má Roland Borsky vo svojej zbierke, nahliadni do našej galérie vyššie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú