banner-mi-notebook-air-13Novej generácii MacBooku Pro sa zatiaľ nedostáva veľa chvály. Skôr naopak, mnoho svetových recenzentov vyslovilo slová kritiky, ktoré sa týkali najmä batérie. Menej kritickí neboli ani prví vlastníci nového laptopu. 

Spoločnosť Apple sa snažila poradiť si s problémom svojsky odstránením ukazovateľa predpokladanej výdrže batérie. Po takmer mesiaci konečne prišiel americký gigant aj s oficiálnym stanoviskom. Na základe spätnej odozvy od používateľov a testerov sa mu podarilo identifikovať chybu, ktorá spomínané problémy spôsobovala. Portál Consumer Reports totiž udelil notebooku veľmi slabé skóre. Podľa predstaviteľov Applu spôsobovala zlé výsledky chyba v Developer verzii prehliadača Safari, kedy je cache pamäť automaticky vypnutá (bežní používatelia si však tieto špeciálne nastavenia nikdy nezapnú a chybu tak nemuseli vôbec pociťovať). Testovanie vyššie spomínaného portálu sa teda nezhodlo s prehliadačom a vznikali veľké chyby spôsobujúce rapídny pokles batérie.

apple-macbook-pro-2
zdroj fotografie: TheVerge

TIP: MacBook Pro si v recenziách nevedie príliš dobre, opäť sa prejavila problémová batéria

Ako prišla spoločnosť na tento problém? V podstate požiadala portál, aby vykonal test pri tradičnom nastavení dostupnom pre bežných používateľov. Výsledkom bola výborná výdrž na jedno nabitie, ktorá sa zhodovala s proklamovanou od výrobcu. V konečnom dôsledku to teda Apple pravdepodobne zvládne a dokáže dodať používateľom požadované výsledky. Avšak v kruhoch majiteľov sú dostupné aj iné problémy ohľadom batérií, ktoré sa ale podľa pracovníkov spoločnosti neprejavujú pri výstupných testoch z továrne, a tak sa nimi vraj nemá zmysel zaoberať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP