Jedenie ovocia a zeleniny je pre naše zdravie veľmi prospešné. Bohužiaľ, dnes je doba uponáhľaná a väčšina ľudí zamieri priamo do fast foodu. V Japonsku však prišli na to, ako zvýšiť predaj ovocia – konkrétne jabĺk.

Japonsko sa považuje za krajinu neobmedzených možností. Práve odtiaľ pochádzajú tie najbláznivejšie nápady, aké si len dokážeš predstaviť. Ešte pri predstavení iPhonu 6 istí obchodníci využili rozruch okolo tohto zariadenia a aby zvýšili predaje svojich jabĺk, začali ich baliť podobne ako Apple svoje smartfóny.

Skvelý marketingový ťah

Ako môžeš vidieť, balenie je prepracované do posledného detailu. Číslo 6 označuje počet jabĺk, ktoré sa v krabici nachádzajú. A ako je o Japoncoch známe, za podobné produkty neváhajú minúť svoje peniaze. Snažia sa od seba čo najviac odlíšiť a len málokto sa môže pochváliť tým, že si kúpil jablká Apple.

Nenechaj si ujsť!
Návod: Takto zistíš, či Apple spomalil aj tvoj iPhone

Ako marketingový ťah to hodnotíme na jednotku. Ktovie, čo na to hovorí samotná spoločnosť Apple, ktorá je známa tým, že sa dokáže súdiť za každú hlúposť. Kúpil by si si takéto jablká aj na Slovensku?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom