Keď Apple predstavil svoj najlacnejší iPhone SE, okamžite si ním získal srdcia menej náročných zákazníkov, ktorí však vyžadujú istý štandard. Ten sa spoločnosti podarilo dodržať, no už istý čas tento model za zvyškom svojich drahších a novších súrodencov zaostáva. Apple na svoj najlacnejší smartfón nezanevrie a v budúcnosti zrejme uvidíme vylepšený iPhone SE 2 aj s bezdrôtovým nabíjaním.

Kalifornský gigant zákazníkom v roku 2016 ponúkol lacnejšiu alternatívu k drahým iPhonom, ktorá si vďaka kompaktným rozmerom a prijateľnej cene ihneď získala množstvo fanúšikov. Samozrejme hovoríme o iPhone SE, ktorý sa, žiaľ, od tej doby nedočkal svojho nástupcu. Zrejme ani nebol potrebný, pretože zákazníkom výkon procesora Apple A9 v spolupráci s 2 GB operačnej RAM pamäte vyhovoval. Zle si iPhone SE neviedol ani v iných aspektoch.

Nové vylepšenia v rovnako kompaktnom prevedení

Mnohí ale jednoducho očakávajú vylepšeného nástupcu, ktorý by priniesol aj zopár nových možností. Tvrdenia čínskych novín Economic Daily News naznačujú, že Apple s novým iPhonom SE 2 skutočne počíta. Do jeho výbavy by už ale mal zavítať výkonnejší procesor Apple A10 Fusion, ktorý poznáme z iPhonu 7 a jeho väčšieho súrodenca. Ten bude spolupracovať s 2 GB operačnej pamäte RAM. Výkon však bude stále uzamknutý v kompaktnej konštrukcii, kvôli ktorej sa stal iPhone SE tak populárnym.

Zobraziť celú galériu (1)
AppleInsider/YouTube

Nenechaj si ujsť
Apple v roku 2018 prinesie skvelé produkty. Toto sú najočakávanejšie novinky

Jeho nástupca tak opäť dostane displej, ktorý môže prísť s uhlopriečkou do 4,2″. O fotografickú stránku sa postará 12 MPx hlavný fotoaparát a selfíčka zasa zachytí 5 MPx predný snímač. Najväčšou zmenou oproti stále aktuálnemu iPhonu SE ale bude sklenená zadná stena, ktorá umožní využitie technológie bezdrôtového nabíjania. Vylepšenú verziu najlacnejšieho smartfónu tohto giganta však tak skoro na trhu neuvidíme.

Fanúšikovia si počkajú

Hovorí sa totiž, že by na svet mohla prísť až v prvej polovici budúceho roka. Fanúšikovia si tak stále budú musieť vystačiť s aktuálnym modelom, alebo siahnuť po drahších iPhonoch. Napriek tomu, že je iPhone SE stále viditeľne drahší ako väčšina Android smartfónov, priazeň zákazníkov si získal práve vďaka prijateľnej cene, ale najmä malým rozmerom.

Kombinácia týchto vlastností sa uchytila nielen v bohatších krajinách, ale aj v Indii, kde si Apple týmto smartfónom zabezpečil svoje miesto na trhu. Aj keď mnohí obyvatelia si jednoducho takého zariadenie dovoliť nemôžu, americký gigant sa svojich plánov nevzdáva. O výrobu 2. generácie iPhonu SE sa má starať indická spoločnosť Wistron. Tým by sa mali znížiť výrobné náklady a zrejme tak cenovka ostane stále relatívne prijateľnou. Privítal by si nový iPhone SE 2 s týmito vylepšeniami?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom