Domáci asistenti sú čoraz obľúbenejší v bežných domácnostiach. Medzi najznámejšie zariadenia určite patrí Amazon Echo či Google Home. Podiel na tomto trhu si ale bude chcieť odkrojiť aj spoločnosť Apple, ktorá už onedlho začne predávať vlastného asistenta HomePod.

Nie je to však len klasický domáci asistent, ale zároveň aj reproduktor. Na trh sa dostane už 9. februára s cenovkou 350 dolárov, čo je podstatne viac ako v prípade konkurencie. Poďme sa preto pozrieť, čím je HomePod iný a čo všetko za túto cenu ponúka.

Siri

Na hlasového asistenta Siri nedá mnoho ľudí dopustiť. Aj keď ju momentálne už konkurencia dobehla, dlhé roky šlo o jediného ‚‚inteligentného’’ pomocníka. Siri je implementovaná aj do HomePodu a pomocou nej dokážeš prehrávať hudbu, zistiť počasie či dokonca ovládať rôzne prepojené zariadenia v dome.

Prepojenie s ostatnými službami Apple

V prípade, že máš predplatenú službu Apple Music, HomePod je pre teba ideálnym kandidátom. Prehrávanie dokážeš kompletne ovládať pomocou hlasu a bez toho, aby si k tomu musel mať pripojené zariadenie prostredníctvom Bluetooth. Prehrávanie hudby bude možné aj z iných služieb, no len v tom prípade, ak podporujú AirPlay 2. Bohužiaľ, AirPlay 2 príde na HomePod až neskôr v tomto roku a bez podpory hlasového ovládania.

Nenechaj si ujsť!
Dizajn Apple HomePod je terčom posmechu na internete. Toto sú tie úplne najlepšie vtipy

Domáci audio systém

Apple HomePod je prezentovaný aj ako reproduktor, ktorý v tvojej domácnosti vytvorí skvelé audio. Prináša hlboké basy s nízkym skreslením a 7 výškových reproduktorov, ktoré sú umiestnené do kruhu a šíria tak zvuk do všetkých strán. Takisto dokáže zistiť, kde je umiestnený a podľa toho optimalizovať zvuk. Zvukové vlny sa teda šíria presne na miesto, kde sa nachádzajú ľudia. Pomocou dvoch HomePodov vedľa seba dosiahneš stereo zvuk.

Ovládanie gadgetov v domácnosti

Vďaka HomePodu a Siri dokážeš ovládať ďalšie inteligentné veci v tvojej domácnosti. Ak máš napríklad inteligentné osvetlenie pomocou žiaroviek Philips Hue, môžeš ich bez problémov ovládať. V podstate dokáže ovládať všetky smart zariadenia v domácnosti. Či už je to termostat, klimatizácia, osvetlenie a mnoho ďalších gadgetov.

Ak teda vlastníš viacero zariadení od Apple a takisto aktívne využívaš jeho platené služby, HomePod je pre teba tým pravým domácim asistentom. Vďaka implementácii Siri sa jedná o zaujímavý doplnok do domácností. Nevýhodou oproti konkurencii môže byť podstatne vyššia cenovka a ani jeho veľkosť nie je práve kompaktná.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom