V piatok 31. augusta Apple ohlásil, že našiel chybu v malom percente smartfónov iPhone 8. Jedná sa o defekt pri výrobe matičných dosiek. Našťastie bude chybu odstraňovať zadarmo.

Apple vyhlásil, že na malom percente iPhonov 8 vyrobených medzi septembrom 2017 a marcom 2018 našiel defekt na matičnej doske. Ten spôsobuje, že majitelia smartfónov iPhone 8 môžu zažívať neočakávané reštarty smartfónu, mrznutie systému alebo smartfóny jednoducho nenaštartujú. Našťastie ponúka Apple opravu takto poškodených zariadení zdarma.

Zobraziť celú galériu (3)
Kristián Hrušovský / FonTech

Na Slovensku by sa problém vyskytovať nemal

Vo všeobecnosti by sa malo jednať o iPhony kúpené na území USA, Austrálie, Číny, Hong Kongu, Indie, Japonska, Macau a Nového Zélandu. Na Slovensku sa teda obávať nemusíme, no ak by si aj napriek tomu zažíval chyby popísané vyššie, svoj telefón si môžeš skontrolovať. Stačí zadať sériové číslo telefónu na stránke Applu pre program výmeny matičných dosiek. Upozorňujeme, že smartfóny iPhone 8 Plus do programu výmeny matičných dosiek nespadajú a problémom netrpia.

Oprava nemusí byť v istých prípadoch úplne zdarma

Ak predsa len tvoj telefón spadá k chybným kusom, máš stále k dispozícii opravu zariadenia zdarma. Treba si však dávať pozor na ďalšie nepríjemnosti. Tými môže byť prasknuté sklíčko na displeji a podobne. Pri výmene matičnej dosky by bolo opravované aj sklo a tak by sa oprava zdarma mohla tak trochu predražiť. Odporúčame sa teda pred opravou kontaktovať s podporou Apple a zistiť potrebné informácie. Taktiež odporúčame zálohovať celý svoj smartfón do služby iTunes alebo iCloud.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú