Používanie smajlíkov (emoji) je v online konverzácií dnes úplne bežné. Ich obľúbenosť dokazuje aj fakt, že každým rokom ich pribúda čoraz viac a viac. Vo veľa prípadoch tak nemáš problém nahradiť celú vetu, vrátane myšlienky, len použitím emotikonov. 

Je to len chvíľa, čo aktualizované emoji pre tento rok dorazili na prvé zariadenia a už tu máme prvú beta verziu smajlíkov pre rok 2018. Za ich tvorbu je zodpovedné konzorcium Unicode, pričom sa nejedná o konečný zoznam. Všetko závisí od vývojárov a ich spätnej väzby, nakoľko sú tieto emotikony pre nich už dostupné. Finálna verzia bude predstavená až v priebehu januára, no na zariadenia sa dostane až v druhej polovici 2018.

Čaká nás viacero noviniek

V tejto beta verzii môžeš vidieť vyše 70 nových smajlíkov, na ktoré sa môžeš tešiť už budúci rok. Na obrázku nižšie sú všetky emotikony, ktoré by sa mali na smartfónoch objaviť už budúci rok. Nechýbajú nové tváre, rôzne nástroje, exotické zvieratá či športové pomôcky. Novinkou v roku 2018 však bude aj možnosť otáčania smajlíkov, a teda konverzácie dostanú opäť úplne nový rozmer. Sme tak veľmi zvedaví, čo kreatívci vymyslia tentokrát…

Nenechaj si ujsť!
Boli sme v prvej slovenskej Xiaomi predajni. Takéto sú ceny

nové emotikony v roku 2018
Zobraziť celú galériu (9)
Emojipedia - Kompletný beta zoznam všetkých smajlíkov

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom