Bezdrôtové slúchadlá AirPods sú jedným z najvydarenejších a najdôležitejších produktov od Apple za posledné roky. Dnes spoločnosť predstavila ich dlhoočakávanú druhú generáciu. Prináša niekoľko vylepšení, ale nie všetky špekulácie sa potvrdili.

Apple tento týždeň prekvapil už s vynovením rokmi zabudnutých modelov iPadu, teraz sa zas zameral na slúchadlá. AirPody druhej generácie prichádzajú s niekoľkými vylepšeniami, ale zároveň je nutné povedať, že nie všetky predpokladané špecifikácie sa potvrdili. Zmenil sa procesor, zlepšila sa výdrž pri hovoroch a novú funkcionalitu dostalo aj nabíjacie puzdro. O špecifikáciách informoval Apple na svojej oficiálnej stránke a téme sa venoval aj portál The Verge.

Apple

Z pohľadu dizajnu sa nové AirPody od svojich predchodcov nelíšia a ponechávajú si aj prakticky totožnú konštrukciu. Vnútri došlo k výmene čipu W1 za novú verziu s označením H1, ktorá prináša niekoľko vylepšení. Apple prezentuje najmä rýchlejšie a stabilnejšie prepojenie so spárovanými zariadeniami. Zmena pripojenia medzi aktívnymi zariadeniami má byť 2-násobne rýchlejšia a pripojenie pri hovoroch 1,5-násobne rýchlejšie.

Vďaka novému čipu má byť výdrž samotných slúchadiel na úrovni 5 hodín počúvania a 3 hodiny počas hovoru. Pričom ich 15 minútové nabíjanie má vystačiť na 3 hodiny počúvania. O 30 % nižšia má byť latencia pri hraní hier, počúvaní hudby či podcastov. Novinkou je podpora aktivácie hlasového asistenta cez povel Hey Siri. Hlasovým povelom sa bude dať zistiť aj úroveň nabitia slúchadiel. Apple zatiaľ bližšie nešpecifikoval vylepšenia kvality zvukového výstupu. Špekulácie o vodeodolnosti či o čiernom prevedení slúchadiel sa nepotvrdili.

Apple

Zmenou prešlo nabíjacie puzdro, ktoré odteraz umožňuje bezdrôtové nabíjanie cez štandard Qi. Na obale tiež pribudla dióda, ktorá signalizuje úroveň nabitia. Nabité slúchadlá spolu s energiou z nabíjacieho puzdra by mali zaručiť celkovú výdrž vyše 24 hodín počúvania.

Cena nových AirPodov spolu s bezdrôtovo nabíjacím púzdrom je na úrovni 199 dolárov a rovnaká zrejme bude cena aj v eurách. Verzia so štandardne nabíjaným púzdrom stojí 159 dolárov, teda rovnako ako originálne slúchadlá AirPods. Používatelia, ktorí už tieto slúchadlá od Apple vlastnia, si budú môcť zakúpiť bezdrôtovo nabíjané puzdro za cenu 79 dolárov (79 eur).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom