V posledných dňoch sa objavila informácia, že Apple chystá v júni nový 13-palcový Retina MacBook, ktorý by mal byť podľa všetkého cenovo dostupnejší ako aktuálny 12-palcový MacBook. Okrem iného sa objavili informácie spomínajúc vylepšený iPad a iPad Pro s vynoveným dizajnom.

Túto informáciu priniesol portál Digitimes, ktorý okrem iného uviedol, že nový 13-palcový Retina MacBook bude obsahovať displej s rozlíšením 2560 × 1600 s hustotou 226 ppi, čo sú také isté parametre ako v prípade 13-palcového MacBook Pro. Predchádzajúce špekulácie pritom hovorili, že nižšiu cenovku nasadí Apple na model MacBook Air.

Zatiaľ teda nie je jasné, či skutočne spoločnosť zvolí nezvyklú taktiku so zlacňovaním hneď u dvoch MacBookov. Súčasné správy hovoria, že novinka by mala prísť na trh s cenou pohybujúcou sa na úrovni 999 dolárov, čo činí v prepočte približne 811 €.

Výroba sa začne koncom mája, predstavenie sa očakáva začiatkom júna

Nový 13-palcový Retina MacBook by mal byť podľa všetkého uvedený do sériovej výroby koncom mája. Predpokladá sa, že novinka by mohla byť predstavená na konferencii WWDC, ktorá sa bude konať na začiatku júna. Na tej istej konferencii boli v minulosti predstavené produkty ako  iMac Pro či Apple HomePod.

Displeje bude vyrábať LG

V správe sa ďalej uvádza, že Apple údajne nebude využívať na výrobu displejov pôvodného čínskeho výrobcu, ale použije displeje od spoločnosti LG. Rozhodnutie o zmene padlo na základe problémov s kvalitou displejov od predchádzajúceho výrobcu.

Vylepšený iPad a iPad Pro s vynoveným dizajnom a technológiou Face ID

Druhou novinkou, ktorou chce Apple vyrukovať bude vylepšený iPad. Informácie ohľadom tohto produktu sa objavili v dodávateľských reťazcoch ešte na začiatku tohto roka. Očakávané predstavenie iPadu sa datuje niekedy v druhom štvrťroku a podľa všetkého by mal ponúknuť 9,7-palcový displej s cenovkou na hranici 300€. Vo výrobe je však aj iPad Pro, ktorý sa však očakáva až v druhej polovici tohto roka. Ten by mal prísť s vynoveným dizajnom a technológiou Face ID.

Nenechaj si ujsť
Apple môže už čoskoro priniesť nový MacBook Air s cenovou taktikou, ktorú u neho nevídame

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom