Určite to poznáš aj ty, používaš nejakú aplikáciu a zrazu ti vyskočí hláška, aby si ju ohodnotil. Z veľkej časti je to v tej najnevhodnejšej chvíli a poriadne ťa to otravuje. Pozri sa však na to, ako si s tým naozaj veľmi šikovne poradil Apple v najnovšej aktualizácii.

Apple zaviedol nové pravidlá pri zobrazovaní výziev od aplikácií. Jedná sa hlavne o zobrazovanie okna, ktoré ťa žiada o hodnotenie aplikácie. Samozrejme, je to najmä užitočná spätná väzba pre vývojára, avšak väčšinou sa objavili v tom najnevhodnejšom momente. Podľa nových pravidiel už vývojári nebudú môcť zobrazovať tieto výzvy ako chcú. Budú totiž podliehať striktným pravidlám. Hodnotenie sa bude zobrazovať ako vyskakovacie okno, vďaka čomu už nemusíš opustiť aplikáciu.

Druhé obmedzenie sa týka toho, ako často sa táto výzva bude zobrazovať. Najviac sa môže zobraziť trikrát za rok, pričom nezáleží na tom, ako často bola aplikácia aktualizovaná. Zároveň ak už raz aplikáciu ohodnotíš, výzva sa už nikdy viac nezobrazí. Takisto bude integrovaná možnosť úplného zákazu hodnotenia v nastaveniach systému.

Nenechaj si ujsť
Majitelia Apple zariadení zistili, že iOS 11 ponúka zásadnú novinku vo WiFi a doslova z toho šalejú

Dôvod častého zobrazovania výzvy k hodnoteniu bolo aj to, že Apple vždy vynuloval hodnotenie po každej aktualizácii, hoc aj veľmi malej. S prepracovaným App Store sa to však zmení a hodnotenie sa zachová. Niečo podobné by určite privítali aj majitelia Androidov a my veríme, že to nebude dlho trvať a s podobným riešením príde aj Google.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom