Dnes je už úplne bežné, že jednou z prvých otázok, ktorú ti kamarát alebo nejaká návšteva po príchode do tvojho domu položí je: „Aké máte heslo od Wi-Fi?“. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ak dbáš na bezpečnosť svojho routra a používaš sofistikované heslo, jeho diktovanie kamarátovi alebo príbuznému môže byť skutočne komplikované. Apple ale na tieto situácie myslí a v novom iOS 11 prinesie geniálne riešenie. Jednať sa má o zdieľanie Wi-Fi hesla, ktoré bude fungovať nasledovne. Keď sa nejaký smartfón s iOS 11 pokúsi pripojiť do zabezpečenej siete, blízke iOS zariadenia dostanú notifikáciu. Tá sa používateľa opýta, či chce kamarátovi / rodinnému príbuznému poskytnúť heslo.

ios 11
zdroj fotografie: Screenshot / iOS

Nenechaj si ujsť
Video: 100 nových skrytých funkcií, ktoré prináša iOS 11

Po potvrdení notifikácie sa heslo v zariadení automaticky vyplní a pripojí sa. Server 9to5Mac informoval, že zariadenia musia byť v dostatočnej blízkosti a odomknuté. Vďaka tomu sa predíde zbytočným pokusom o bezplatné pripojenie do tvojej Wi-Fi siete. Príchod finálnej a stabilnej verzie iOS 11 do iPhonov a iPadov sa očakáva až v priebehu tejto jesene. O tom, ktoré konkrétne zariadenia ho dostanú, sa dozvieš nižšie. Tešíš sa na túto novú užitočnú funkciu?

zdroj fotografie: Screenshot / iOS

Tešiť sa môžu majitelia týchto Apple zariadení: 

ios 11
zdroj fotografie: Apple

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
50%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.