Niet pochýb, že azda najväčším fundamentom na trhu s kryptomenami je minimálne za posledné mesiace Elon Musk. Ten však nezaprel svojskú povahu a už niekoľko týždňov ohýba tento trh tak, ako sa mu v danej chvíli zachce.

Výsledkom toho sú často sarkastické narážky a vtipy na sociálnych sieťach, ktoré dokážu hodnotu kryptomenien zvýšiť, ako napríklad v prípade slávneho tweetu z februára, rozpútavajúceho šialenstvo okolo dogecoinu, alebo naopak podkopať.

Druhým príkladom je okrem iného aj jeho „vtipný“ príspevok z konca minulého týždňa, ktorý už za niekoľko hodín od zverejnenia znížil hodnotu bitcoinu o nezanedbateľnú čiastku. Ako informuje Daily Mail, podľa všetkého aj tento tweet rozoštval údajných Anonymous, ktorí miliardárovi odoslali pikantný odkaz.

Tí sa v najnovšom videu zamerali na Muska, kde kritizujú jeho vystupovanie. Obhajujú milióny retailových investorov, ktorí kvôli nemu a jeho správaniu sa na sociálnych sieťach prišli o hodnotu portfólií v miliardách eur. Neubránili sa ani poukázaniu na Muskov pôvod, ako syna juhoafrického milionára.

Investori si risku prameniaceho z volatility kryptomien boli vedomí, no Vaše tweety tento týždeň dokázali, že o priemerného pracujúceho človeka Vám nejde. Svojim vystupovaním na sociálnych sieťach sa vysmievate tvrdo pracujúcim ľuďom z jednej Vašich miliónových víl,“ odkazujú údajní Anonymous Muskovi vo videu, trvajúcemu takmer 4 minúty.

Adresát si zároveň vypočul ostrý útok, spochybňujúci jeho úmysly ako vizionára, snažiaceho sa a o zlepšenie života ľudstva:

Ľudia Vás začínajú vidieť ako ďalšieho narcistického boháča, zúfalo bažiaceho po pozornosti,“ pričom video končí slovami: „Možno si myslíte, že ste najchytrejší muž v miestnosti, no teraz ste narazili na rovnocenného súpera. My sme Anonymous! My sme légia. Čakajte nás.

Ide vážne o (ne)známu skupinu?

Forbes medzitým vyzdvihol otázku, či ale naozaj ide o spomínanú hackerskú skupinu. Video totiž pochádza z YouTube účtu Anonymous, ktorý ma na konte od svojho vzniku len tri videá. Účet bol založený koncom roka 2015 a aktuálne ho sleduje zhruba 168 tisíc používateľov. Tí priniesli videu za dva dni už takmer 2 milióny videní.

Potom sú tu ale dva najväčšie účty na Twitteri. Najväčší z nich, YourAnonNews, má 6,7 milióna nasledovateľov a v tomto príspevku vyvrátil, že video pochádza z produkcie hackerskej skupiny, aj keď zdieľa všetky prvky audiovizuálneho materiálu, spracovaného touto „tajnou“ skupinou.

Potom je tu ale účet YourAnonCentral, ktorý má na svojom účte nezanedbateľných 5,9 miliónov sledujúcich. Tí v tweete odkazujú na ich blogový príspevok, priamo potvrdzujúci, že video pochádza z produkcie anonymnej skupiny.

Vzhľadom na nevyspytateľnosť povahy Elona Muska si ani nedovolíme fabulovať, ako miliardár zareaguje. Mimochodom, video je vonku už takmer dva celé dni a Musk zatiaľ nereagoval. Vzhľadom na to, že o ňom písalo nejedno svetové médium je veľmi nepravdepodobné, aby sa k nemu nedostalo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom