Najnovšia verzia operačného systému Android sa stále šíri len pomalým tempom a dodnes ju nedostali ani mnohé minuloročné prémiové smartfóny. Google však nezaháľa a už teraz pracuje na ďalšej vylepšenej verzii systému. Android „P“ príde s veľkou novinkou, teda tmavým režimom, na ktorý čakali mnohí používatelia. 

Doteraz sme sa v systéme Android najčastejšie stretávali so známym bielym podkladom, ktorý sa však mnohým časom zunoval. Aktuálna verzia s označením „Oreo“ už umožňuje používateľom zahaliť systém do tmavého režimu pomocou „Substratum Theme Engine“ a desktopovej aplikácie. V nových smartfónoch od Googlu sa prostredie taktiež mení na základe zvolenej tapety, a teda sa prepína medzi tmavým a bielym režimom.

Google pridá do Androidu podporu pre tmavý režim

Jedného zvedavého fanúšika spoločnosti zaujímalo, či budú vývojári v Googli pracovať na natívnom tmavom režime v novom Androide 9.0 „P“. Rozhodol sa teda tomuto softvérovému gigantovi napísať, no ten len jednoduchou odpoveďou skonštatoval, že tento návrh posunie svojmu tímu vývojárov. Odvtedy sa neobjavili žiadne nové správy, teda až donedávna. Google totiž na svojom portáli „Issue Tracker“ do danej témy dopísal odpoveď, ktorou potešil mnohých milovníkov tmavého Androidu.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot/Google Issue Tracker

Nenechaj si ujsť
Vlastníš Android? Google sleduje každý tvoj krok, toto je zoznam

Dnes sa v tejto diskusii objavila nasledujúca odpoveď: „Náš tím inžinierov pridal túto funkciu do systému. Dostupná bude v budúcej verzii Androidu.“ Tým spoločnosť potvrdila, že už v nasledujúcom Androide „P“ teda zrejme uvidíme natívny tmavý režim. Odpoveď Googlu ale neprezrádza presnejší čas príchodu tejto novinky. Viac by sme sa však mohli dozvedieť už počas májovej konferencie I/O 2018, kde nám spoločnosť prezradí ďalšie detaily.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom