Mnohí majitelia smartfónov sa už nevedia dočkať aktualizácie s novým operačným systémom Android 8.0 Oreo. Google už ale teraz pracuje na jeho vylepšenej verzii, ktorá so sebou prinesie nové možnosti a funkcie. Medzi novinkami systému Android P vynikne podpora pre Bluetooth HID, vďaka čomu sa zo smartfónov stanú počítačové klávesnice a myši.

Presný zoznam všetkých nových funkcií, ktoré so sebou Android P prinesie, zatiaľ nie je známy. Nedávnom sme ťa však informovali, že Google môže uvoľniť prvú vývojársku verziu tohto systému už v polovici marca, kedy sa nám zrejme naskytne aj detailnejší pohľad na nové vylepšenia. Tento softvérový gigant však konečne plánuje sprístupniť aj funkciu, ktorú v doterajších verziách Androidu skrýval po celé roky. Technológia Bluetooth HID tak konečne bude môcť premeniť naše milované smartfóny na prenosné klávesnice a myši k počítačom.

Dlhoročná funkcia Androidu konečne vyjde na svetlo sveta

Prvá zmienka o tejto funkcii padla ešte v roku 2014, keď s ňou vyrukoval člen fóra CodeAurora spoločnosti Qualcomm. O 2 roky neskôr sa veci pohli ďalej a Bluetooth HID bolo implementované do systému Android, no pre vývojárov a používateľov nebola táto možnosť dosiaľ dostupná. To sa chystá zmeniť nový Android P, ktorý túto „tajnú“ novinku konečne uvoľní pre všetkých.

Zobraziť celú galériu (1)
android.googlesource.com

Nenechaj si ujsť
Google spustil Android pre výkonovo slabé smartfóny

Najskôr sa však k API súborom dostanú samotní vývojári, aby dokázali tejto novinke prispôsobiť svoje aplikácie. Aj keď do príchodu oficiálnej verzie systému ostáva ešte dostatok času, už teraz sa pred vydaním prvého náhľadu pre vývojárov odhaľujú jeho softvérové vylepšenia. Medzi prvými si ich užijú hlavne majitelia smartfónov Google Pixel 2 a 2 XL. Tí budú mať tú česť vyskúšať si aj všetky vývojárske verzie Androidu P, ktoré Google do vydania finálnej podoby uvoľní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP