Kým sa minuloročné Oreo stále šíri medzi smartfónmi doslova slimačím tempom, Google nezaháľa a pracuje na jeho nástupcovi. O novej verzii Androidu toho zatiaľ mnoho nevieme, no to sa môže o pár dní zmeniť. Softvérový gigant by mal podľa všetkého predstaviť prvú verziu systému Android P pre vývojárov ešte počas tohto mesiaca.

Od oficiálneho predstavenia poslednej verzie Androidu sa tá začala šíriť prostredníctvom aktualizácií na mnohé smartfóny. Aj keď nie je toto tempo také, ako by si mnohí priali, tak podiel Orea sa medzi predošlými verziami za posledné mesiace predsa len zvýšil. Pohľad na prvú verziu Androidu 8.0 nám Google v minulom roku poskytol už 1. marca. Tento rok by spoločnosť nemala čakať omnoho dlhšie a vývojárskej verzie Androidu P sa tak máme dočkať už čoskoro.

Vývojárska verzia príde ešte pred konferenciou I/O 2018

Za týmito informáciami nestojí nik iný ako Evan Blass, ktorý už úspešne predpovedal vlastnosti a podobu mnohých smartfónov. Podľa jeho tvrdení má prísť prvá vývojárska verzia nového systému na svet už v polovici marca. Zatiaľ ale nie je presne jasné, koľko takýchto verzií Google do ukončenia finálnych prác vývojárom sprístupní. Minulý rok to bolo až 5 „náhľadov“, ktoré prinášali zmeny a vylepšenia, až kým sa na svet nedostala oficiálna verzia Androidu Oreo.

V tejto vývojárskej verzii by mal Android „P“ odhaliť zopár noviniek, medzi ktoré môže patriť podpora pre výrez displeja. Práve tento prvok sa totiž ocitá v čoraz väčšom množstve Android smartfónov, ktoré tým prevzali štafetu od konkurenta z Kalifornie. Ďalšou inováciou by mala byť indikácia nahrávania hovorov, čím chce Google zabrániť tomu, aby bol volajúci na druhom konci linky nahrávaný bez svojho súhlasu. Ďalšie zmeny v novom systéme nám však spoločnosť zrejme odhalí už o pár dní.

Nenechaj si ujsť
Google obral fanúšikov o ilúzie. Včerajšie potvrdenie toľko žiadaného vylepšenia bol nakoniec omyl

Medzi prvými budú mať tú česť vyskúšať si najnovší operačný systém Googlu, aj keď len vo vývojárskej verzii, smartfóny Pixel 2 a Pixel 2 XL. Zoznam podporovaných smartfónov by sa mohol v budúcnosti rozšíriť. Pridať sa k nim tak môže tiež prvá generácia tejto modelovej rady od Google, no zatiaľ nebudeme predbiehať. Viac informácií o príchode, alebo odložení prvej vývojárskej verzie Androidu P sa dozvieme už počas najbližších dní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom