Android je dlhodobo najpoužívanejším a najobľúbenejším operačným systémom. Čelí však problému pomalých aktualizácií a veľkej fragmentácii. S príchodom novej verzie Android O by sa to však malo konečne zmeniť.

Google sa už mnohokrát pokúšal vyriešiť problém s aktualizáciami, no stále to nie je ono. Android Nougat bol predstavený pred 8 mesiacmi, avšak jeho podiel stále dosahuje len niečo vyše 7 %. Veľký podiel na tom majú, samozrejme, výrobcovia. Tí poväčšine aktualizujú výhradne zariadenia, ktoré nie sú staršie ako 2 roky od dátumu vydania. Celý tento priebeh by sa mal už čoskoro urýchliť, a to vďaka blížiacemu sa Androidu O. Odpoveď ukrýva takzvaný Project Treble. 

Android Ozdroj fotografie: Google

Ten umožní aktualizovať zariadenie bez toho, aby sa musel zvlášť upravovať. V praxi to znamená, že pri vývoji výrobca implementuje svoje nové prvky, ktoré zaručia kompatibilitu s každou ďalšou aktualizáciou. Takýmto spôsobom by sa rýchlosť aktualizácie mala rapídne zvýšiť.

Android O

zdroj fotografie: Google

Táto funkcia bude súčasťou pre všetky zariadenia, ktoré dostanú aktualizáciu na nový Android O. Takže ti bude stačiť pretrpieť ešte jednu aktualizáciu a všetko potom bude oveľa, ale oveľa jednoduchšie. Novú verziu už aktívne testujú používatelia smartfónov Nexus a Pixel, čiže ide o naozaj reálnu inováciu a musíme povedať, že mnohými aj veľmi vítanú. Viac informácií by spoločnosť mala predstaviť už budúci týždeň na svojej konferencii Google I/O. My ti z nej samozrejme prinesieme všetky podrobnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom