Ako píše 9to5google, funkcia Android Auto, ktorý prišiel na trh ešte v roku 2015 a neskôr ju Google oficiálne sprístupnil aj pre slovenských vodičov, sa od dnešného dňa zásadne zmení.

Aj keď bude po pripojení mobilu fungovať prostredníctvom dotykového displeja v každom podporovanom automobile, priamo na obrazovke smartfónu si už Android Auto nezobrazíš.

Podľa zahraničného média ide o dočasné opatrenie, ktoré ale bude platiť dovtedy, kým spoločnosť Google nepredstaví plnohodnotnú náhradu. Android Auto „v mobiloch“ totiž na rozdiel toho v infoteinmente vozidla dlhšie nebolo aktualizované a chýbali mu zásadné funkcie.

Pokiaľ si v priebehu posledného mesiaca na svojom smartfóne aplikáciu Android Auto otvoril, pravdepodobne sa aj tebe zobrazila správa o tom, že už čoskoro nebude dostupná. Spoločnosť Google so zmenami začala poprvýkrát už v roku 2021, keď službu prestala podporovať na zariadeniach s operačným systémom Android 12 a novších. Pokiaľ mal však človek staršiu verziu, celý systém mohol na mobile, napríklad pripevnenom v držiaku na palubnej doske, naďalej používať bez akýchkoľvek obmedzení.

Aplikácia Android Auto
Twitter / Google

Google upozorňoval, že apku deaktivuje aj na starších telefónoch, no oficiálny dátum tohto kroku až doteraz nikdy nezverejnil.

Po spustení aplikácie budeš automaticky presmerovaný na stránku s nastaveniami Android Auto, na ktorej sa dozvieš informáciu, že platforma je dostupná len pre obrazovky podporovaných automobilov. Pokiaľ teda vlastníš staršie vozidlo, v podstate máš smolu a aplikácie ako Waze alebo Spotify budeš musieť otvárať priamo zo základnej obrazovky mobilu bez lepšieho rozloženia pre ovládanie za jazdy. Ako ale dpĺňa 9to5Google, stále existuje riešenie, respektíve čiastočná náhrada, ktorá sa dá v tejto chvíli používať.

Aplikácia Android Auto
Twitter / Google

Pokiaľ tvoje vozidlo nepodporuje Android Auto a aplikácia nie je dostupná ani v staršom smartfóne, využiť môžeš režim riadenia Google Assistant. Ponúka množstvo podobných funkcií ako práve Android Auto, no stále treba myslieť na to, že ide len o alternatívu s obmedzenými možnosťami používania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP