banner-nexus-6p
Na väčšinu smartfónov sa šíri update Androidu 7.0 Nougat, no Google už plánuje spustiť aktualizáciu s verziu 7.1 Nougat pre Nexus zariadenia. Update má byť dostupný začiatkom decembra.

Android 7.0 Nougat sa ešte medzi smartfónmi ani poriadne neusadil a onedlho sa začne na Nexus zariadenia šíriť jeho vylepšený update vo verzii 7.1. Po nedávnej bete tak príde oficiálna verzia už 5. decembra a dostupná bude, samozrejme, najprv pre zariadenia spoločnosti Google. Majitelia Nexus smartfónov sa môže tešiť na nový update ešte pred sviatkom Svätého Mikuláša. Aktualizačný balík s veľkosťou približne 650 MB príde s bezpečnostnými vylepšeniami a novými funkciami systému. Treba však počítať aj s menším omeškaním, pretože doba, kedy by mali všetky Nexus smartfóny dostať update, sa môže predĺžiť aj na 14 dní.

android-7-1-nougat-aktualizacia

Všetko by malo začať modelom 6P, po ktorom budú nasledovať modely Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 9, Nexus Player a tablet Pixel C. Google nezabudol ani na nové Pixel/Pixel XL smartfóny, ktoré aj napriek tomu, že už najnovšiu verziu operačného systému majú, dostanú novú bezpečnostnú záplatu v najbližšej decembrovej aktualizácií, ktorá príde v rovnakom čase ako pre Nexusy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP