To je rýchlosť! Android 7.1 Nougat je už možno na ceste

banner-nexus-6pAktualizácie Androidu patria medzi jeden z veľkých problémov tohto operačného systému. Nejde ani tak o to, že by Android neaktualizoval Google, ide skôr o to, že väčšina výrobcov na svoje zariadenia jednoducho kašle. Zmeniť to môže nová politika aktualizovania.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Aj keď bol nový Android 7.0 Nougat len nedávno vypustený pre zariadenia z línie Nexus, Google už pracuje na jeho aktualizácii na verziu 7.1. Dôvodom má byť prísľub spoločnosti Google o pravidelných, štvrťročných aktualizáciách. V konzole pre vývojárov sa objavil nový Android 7.1, čo naznačuje príchod v rámci štvrťročných aktualizácií. Nemalo by sa však jednať len o malé úpravy alebo bezpečnostnú záplatu a Android 7.1 by mal ponúkať aj nové funkcie.

LG Nexus 5X môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Android_7.1

Android 7.0 Nougat vo finálnej verzii je však len Developer Preview 5, ktorému bola pridaná stabilita. Preto by práve verzia 7.1 mohla prísť s nejakými novými funkciami. Google sa nechal počuť, že prvá štvrťročná aktualizácia dorazí už túto jeseň na Nexus zariadenia. Povráva sa aj o testovaní budúcoročného Android O, no pravdepodobne pôjde o lož.

TIP: Android 7.0 Nougat je už k dispozícii pre Nexusy! Google oficiálne uvoľnil OTA aktualizáciu

Android-7.0-Nougat-logo-AA-2-1000x667

Tento krok od Googlu nám môže pomôcť, no zároveň aj uškodiť. Trvá pomerne dosť dlhú dobu, kým (ak vôbec) výrobcovia aktualizujú svoje zariadenia. Ak Google vypustí do sveta nový Android štyri krát za rok, je dosť možné, že tento problém sa ešte prehĺbi. Na druhej strane to bude motiváciou pre lepšiu softvérovú podporu od svetových výrobcov. Nikto predsa nechce kúpiť mobil so starým Androidom a produkcia viacerých vlajkových lodí ročne by tiež nebol asi najlepší nápad.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Tobiáš Bakoš
Som študent strednej priemyselnej školy v Dubnici. O operačný systém Android som sa začal zaujímať v okamihu, keď som s ním prišiel do kontaktu v mojom prvom smartfóne. Kúpou Xiaomi Mi3 som začal venovať pozornosť aj čínskym značkám smartfónov. Vo voľnom čase rád počúvam hudbu alebo čítam knihy.