banner-p9Huawei sa plánuje stať najväčším výrobcom smartfónov na svete, no k tomu treba aj patričnú podporu pre zákazníkov. Zatiaľ sa ukazuje spoločnosť v dobrom svetle a krátko po uvedení oficiálnej verzie Android 7.0 Nougat spúšťa aktualizáciu aj pre svoju vlajkovú loď Huawei P9 a januárový Mate 8. 

Výrobca sa o svoje vlajkové lode dobré stará aj po softvérovej stránke, a preto je teraz k dispozícií nový update. Ten prináša Android 7.0 Nougat aj pre majiteľov Huawei P9 a phabletu Mate 8. Oba si túto aktualizáciu zaslúžia, no, bohužiaľ, z neznámych dôvodov sa čínska spoločnosť rozhodla uvoľniť aktualizáciu len v Číne. To znamená, že zvyšné krajiny si na Nougat budú musieť počkať až do začiatku budúceho roka, kedy bude dostupný pre zvyšok sveta.

Huawei P9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

huawei-p9-nahlad-velky-uspech

TIP: Štatistiky jednotlivých verzií Androidu za 12/2016: Nougat má stále len 0,4 % podiel

Ak ale máte zariadenie s čínskou lokalizáciou, tak môžete očakávať update s verziou B552 pre Huawei Mate 8 a B352 pre P9-ku. Tí, ktorí sa skôr zapojili do beta testovania, môžu ostať pokojný, pretože taktiež dostanú oficiálnu verziu nového Androidu, no s iným označením. Pre Mate 8-ku bude k dispozícií verzia B562 a Huawei P9 dostane číslo B363. Je teda trochu škoda, že zvyšok sveta ešte bude musieť niekoľko týždňov počkať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP