banner-pixelNeoddeliteľnou tradíciu každý mesiac je uverejňovanie štatistík rozšírenosti jednotlivých verzií operačného systému Android. Google nám aj v decemberi teda ponúkol praktický prehľad, ktorý však zásadnejšie novinky ani veľmi nepriniesol.

Začneme s najnovšou verziou 7.0 Nougat, ktorá si oproti minulému mesiacu polepšila len o zanedbateľných 0,1 % a momentálne figuruje na 0,4 percentách všetkých zariadení. Naopak, verzia Lollipop zaznamenala pokles o 1 % na aktuálnych 34 %. Druhú priečku v zozname okupuje minuloročný Android 6.0 Marshmallow, ktorý sa za ten rok aj niečo skutočne vyšvihol k veľmi pekným číslam. S touto verziou pracuje 26,3 % zariadení, respektíve ešte oveľa starší Android 4.4 KitKat využíva stále pomerne slušných 24 % používateľov.

dis-a

Zvyšné verzie nemá význam spomínať, nakoľko tieto staršie verzie postupne upadajú a strácajú svojich používateľov. Najstarším v zozname je Android 2.2 Froyo, ktorý má len minimálny 0,1 % podiel. Na záver ešte dodáme, že dáta boli zozbierané zo všetkých zariadení, ktoré navštívili Obchod Play za posledných 7 dní do 5. decembra.

TIP: Zopár dôvodov, prečo je Google Pixel XL lepší než iPhony

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP