Teraz čítate
Štatistiky jednotlivých verzií Androidu za 12/2016: Nougat má stále len 0,4 % podiel

banner-pixelNeoddeliteľnou tradíciu každý mesiac je uverejňovanie štatistík rozšírenosti jednotlivých verzií operačného systému Android. Google nám aj v decemberi teda ponúkol praktický prehľad, ktorý však zásadnejšie novinky ani veľmi nepriniesol.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Začneme s najnovšou verziou 7.0 Nougat, ktorá si oproti minulému mesiacu polepšila len o zanedbateľných 0,1 % a momentálne figuruje na 0,4 percentách všetkých zariadení. Naopak, verzia Lollipop zaznamenala pokles o 1 % na aktuálnych 34 %. Druhú priečku v zozname okupuje minuloročný Android 6.0 Marshmallow, ktorý sa za ten rok aj niečo skutočne vyšvihol k veľmi pekným číslam. S touto verziou pracuje 26,3 % zariadení, respektíve ešte oveľa starší Android 4.4 KitKat využíva stále pomerne slušných 24 % používateľov.

dis-a

Zvyšné verzie nemá význam spomínať, nakoľko tieto staršie verzie postupne upadajú a strácajú svojich používateľov. Najstarším v zozname je Android 2.2 Froyo, ktorý má len minimálny 0,1 % podiel. Na záver ešte dodáme, že dáta boli zozbierané zo všetkých zariadení, ktoré navštívili Obchod Play za posledných 7 dní do 5. decembra.

TIP: Zopár dôvodov, prečo je Google Pixel XL lepší než iPhony

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
25%
Chcem to
25%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
25%
Neznášam to
25%
O autorovi
Dávid Igaz
Študent a fanúšik najnovších technológií. Pre web FonTech.sk som začal písať v roku 2015 a v súčasnosti sa starám o denné novinky, recenzie zariadení a o administráciu. Vo voľnom čase si rád pozriem dobrý film, vypočujem kvalitnú hudbu a vyskúšam novinky z rôznych oblastí techniky. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na david@fontech.sk.