banner-mi-mixZdá sa, že technologickí giganti Apple a Samsung opäť našli spoločnú reč. Po mnohých sporoch je rivalita zase na ústupe a na rad sa dostávajú ďalšie obchodné záležitosti.

Ako je známe, kórejský výrobca je špecialista na AMOLED displeje a netají sa ich obľubou. Samsung nevyrába displeje len pre svoje smartfóny, ale taktiež ich vo veľkom distribuuje ostatným výrobcom. V minulosti sme mohli nájsť zobrazovacie panely od spomínaného výrobcu v mnohých Apple zariadeniach alebo napríklad v bývalej vlajkovej lodi od Google, v modeli Nexus 6P.

Men are silhouetted against a video screen as they pose with Samsung Galaxy S3 and iPhone 4 smartphones in this photo illustration taken in the central Bosnian town of Zenica, May 17, 2013. Overtaking Apple Inc as the world's leading maker of smartphones has stretched Samsung Electronics Co's in-house supply lines, and the South Korean firm is now courting some of its rival's main parts suppliers as they jostle to rule the $253 billion smartphone market.   REUTERS/Dado Ruvic (BOSNIA AND HERZEGOVINA - Tags: BUSINESS TELECOMS)

zdroj fotografie: Pocketnow

Na vydarenú spoluprácu s Apple z minulých rokov sa Samsungu podarilo opäť nadviazať, keď sa podľa zdrojov stal exkluzívnym dodávateľom AMOLED displejov pre nový iPhone. Konkrétne by malo ísť o najväčší model s až 5,8“ displejom. Gigant z Južnej Kórei sa zaviazal dodať 20 miliónov kusov zobrazovacieho panelu mesačne, pričom by celkový počet dodaných kusov mohol dosiahnuť až 70 miliónov.

iphone-6s-2-9-0zdroj fotografie: TheVerge

Podľa najnovších informácií predstaví Apple na budúci rok svoje smartfóny v troch variantoch, ktoré sa budú líšiť veľkosťou displeja. Tradičný 4,7“ displej doplní 5,5“ a 5,8“ uhlopriečka. Prvé dva modely by mali prísť s TFT-LCD displejmi, zatiaľ čo posledný menovaný bude s najväčšou pravdepodobnosťou obsahovať AMOLED displej práve od Samsungu.

TIP: Apple v budúcom roku možno predstaví iPhone 7S s 5″ displejom a vertikálnym duálnym fotoaparátom

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom