Očakáva sa, že elektromobilita časom prenikne do každého odvetvia, dokonca aj do armády. Američania už začínajú s touto myšlienkou experimentovať, tamojšia armáda si prevzala prvé testovacie kusy ľahkých taktických vozidiel (LTV) od startupu Canoo, informuje portál FoxNews.

Spoločnosť Canoo je už vo svete elektromobilov pomerne známa. Ich futuristický pickup/malý nákladiak firma predstavila už minulá rok. Predná oblá časť pôsobí mierne komicky, no rozhodne dodáva autu unikátny vzhľad, pričom kľúčovou vlastnosťou je jeho praktickosť, nechýba tak množstvo vyklápacích a odkladacích plôch.

Canoo plánuje na trh uviesť aj civilné modely tohto vozila, no aktuálne dostávajú prednosť tie armádne, ktoré sa okrem iného líšia aj konštrukciou karosérie.

Elektromobil pripravený do boja

Dvere armádneho Canoo sú vyrobené z kevlaru, ktorý je ľahký a odolný zároveň. Zadný nákladný priestor má odnímateľné bočnice, čo uľahčuje nakladanie materiálu na korbu.

Canoo

Armádnemu LTV nechýba pohon všetkých štyroch kolies a tiež poriadny výkon až 600 koní. O kapacite batérie výrobca zatiaľ mlčí a tento údaj sa nenachádza ani v tlačovej správe.

Pri zdolávaní náročného terénu skvele poslúžia vzduchové tlmiče. Canoo LTV je štandardne obuté na 32″ terénnych kolesách. Ďalšie detaily sa ale dozvieme až s blížiacim sa dátumom sériovej výroby. Platforma, na ktorej je armádne vozidlo postavené, je však modulárna, takže sa dá elektromobil upraviť špeciálne pre potreby konkrétnych používateľov, a to z hľadiska batérie, či výkonu.

Rovnako oblý van už brázdi cesty

Pickup Canoo je postavený na rovnakej platforme, ako ďalšie vozidlá tohto kalifornského startupu. Cesty už brázdi rovnako oblý van a čoskoro sa k nemu pridá aj extrémne hranatá dodávka. Medzi hlavné vlastnosti patrí dojazd okolo 320 km, respektíve 160 km, v závislosti od stupňa výbavy a veľkosti batérie. Na 80 % by sa malo vozidlo nabiť už do 28 minút.

Canoo

V tomto prípade nejde o žiadne oslnivé parametre, no predpokladáme, že armádne vozidlo bude mať väčšiu batériu a tým pádom aj vyšší dojazd.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP