Kým väčšina výrobcov predstaví ročne aj niekoľko desiatok modelov, pri čínskej spoločnosti OnePlus je to úplne inak. Čakanie na jej vlajkovú loď má vždy svoje čaro, keďže od výrobcu zvyčajne vidíme iba jeden až dva smartfóny ročne.

Už o pár dní ubehne rok od predstavenia OnePlus 3, ktorý sa ako prvý dal oficiálne kúpiť aj bez pozvánky. Možno si už započul, že číslo 4 spoločnosť preskočí a nahradí ho rovno zbrusu nová vlajková loď OnePlus 5. Známy internetový obchod Amazon teraz o novinke nechtiac prezradil viac, než zrejme chcel. Len pred niekoľkými hodinami sme sa dozvedeli oficiálny dátum predstavenia, ktorý je stanovený na 20. jún a už poznáme aj dátum spustenia predaja. Prezradila ho indická stránka Amazonu. Stane sa tak 22. júna o 14:00, pričom sa bude jednať o exkluzívne zahájenie predaja iba na Amazon.in.

OnePlus 3T 64 GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Nenechaj si ujsť
OnePlus 5 má vyzerať ako iPhone s duálnym fotoaparátom. Vieme, kedy ho predstavia oficiálne

Avšak známemu leaksterovi Evanovi Blassovi sa zo stránky podarilo zohnať ešte viac informácií. Pri preskúmaní kódu stránky totiž narazil na nasledovný text: „OnePlus 5 poháňaný procesorom Snapdragon 835 a 8 GB RAM bude spustený 22. júna 2017 exkluzívne na Amazon.in.“ Áno, nakoniec sa aj očakávaná vlajková loď mladého čínskeho výrobcu pridá do úzkeho zoznamu smartfónov s 8 GB RAM pamäťou. Ako úplne prvý s ňou ale prišiel Asus ZenFone AR a neskôr sa pridalo aj ZTE modelom Nubia Z17.

zdroj fotografie: Evan Blass

Medzitým sa na sociálnej sieti Weibo objavili ďalšie rendery zariadenia. Tie nadväzujú na nedávno uniknutú podobizeň, ktorá veľmi nápadne pripomína iPhone 7 Plus. Teraz si však môžeš vychutnať pohľad aj na zelené, modré a červené prevedenie. Ak sa tieto rendery nakoniec ukážu ako reálne, tak OnePlus výrazne odbočí od svojho zabehnutého dizajnu a ponúkne oveľa viac farebných prevedení. Aj keď už máme základné špecifikácie potvrdené, s dizajnom to zatiaľ vyzerá nerozhodne. My veríme skôr dizajnu, ktorý navrhol Benjamin Geskin.

Ktovie, OnePlus nás však možno 20. júna poriadne prekvapí. Objavili sa tiež informácie o cene, ktorá by mala, bohužiaľ, prekročiť hranicu 500 €. Stalo sa tak na jednej facebookovej stránke, ktorá vyhlásila súťaž o ceny v celkovej hodnote 948 €. Takzvané VIP vstupenky, z ktorých sú dostupné 2 kusy, stoja 398 €. Zvyšok by teda mala byť cena nového vlajkového smartfónu OnePlus, ktorý tak bude stáť 550 €, čo je rozhodne pre mnohých veľké sklamanie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP