Nosenie inteligentných náramkov a hodiniek nie je dnes ničím nezvyčajným a mnoho ľudí ich využíva ako počas bežného dňa, tak aj pri športovaní. Známy internetový obchod však zaradil do svojej ponuky náramok, ktorý má za úlohu zbaviť ľudí rôznych zlozvykov, informuje Daily Mail. Náramok Pavlok prináša Amazon do svojho eshopu k tomu, aby elektrickým šokom obmedzil používateľom ohrýzanie nechtov, či časté návštevy fastfoodov.

Zlozvyky sú súčasťou našich životov a mnohých z nich sa jednoducho nedokážeme zbaviť. Amazon však pred časom prišiel s riešením, ktoré má pomocou „šokovej terapie“ zabrániť nežiadúcim návykom ľudí. Na pohľad obyčajný náramok v sebe skrýva modul, ktorý vyšle do zápästia používateľa elektrický šok zakaždým, ak rozozná zlozvyk.

Náramok, ktorý chce „liečiť“ zlozvyky elektrinou

Pri nosení sa tak majú nesprávne návyky ľudí spájať s elektrickým šokom, vďaka ktorému by od nich mali upustiť. Náramok Pavlok údajne vydrží na jedno nabitie 3 až 5 dní a dokáže vyslať až 150 elektrických šokov. Takýto doplnok je tak určený pre každého, kto sa chce zbaviť svojich zlozvykov, hoci sa skúsenosti používateľov môžu rôzniť. Mnohí z nich môžu po pár zážitkoch s elektrickým šokom prestať náramok nosiť.

Nenechaj si ujsť
Amazon prišiel o produkty Apple za desiatky tisíc dolárov. Zlodeji boli vlastní zamestnanci

Šok je pritom podobný elektrostatickému výboju, s ktorým sa môžeme stretnúť napríklad ak chodíme v ponožkách po koberci a následne sa dotkneme kovovej kľučky dverí. Viacerí experti však nezdieľajú na tento náramok rovnaký názor. Jeden z lekárov sa na adresu tohto doplnku pre ABC News vyjadril, že podobné zariadenia v praxi nefungujú, pretože používatelia si ich budú neustále dávať dole.

Efektívny účinok by náramok mohol mať až vtedy, pokiaľ bude na zápästie pripevnený natrvalo. Navyše, cenu Amazon stanovil na približne 185 €. Za takýto peniaze si už môže zákazník dopriať inteligentný náramok nabitý rôznymi funkciami, ktorý ho navyše nebude „týrať“ pri každom pripálení cigarety, či návšteve fastfoodu. Pokiaľ však nevieš ani ty dobrovoľne prestať so svojimi zlozvykmi, Pavlok od Amazonu môže povzbudiť tvoju pevnú vôľu už po niekoľkých šokoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom