Zlodeji si v mnohých prípadoch pri krádeži elektroniky vyberajú drahšie a populárnejšie zariadenia, ktoré by mohli rýchlo predať aj za menej peňazí. Takýto nápad dostala štvorica pracovníkov v sklade známeho e-shopu. Do skladu spoločnosti Amazon sa nemuseli zlodeji ani vlámať a rozhodli sa ukradnúť Apple produkty, no väčšinu z nich už polícia poslala do väzenia.

Zamestnanci veľkých spoločností sú neraz ochotní okradnúť vlastného zamestnávateľa v nádeji, že si to nikto nevšimne. Podvody a krádeže však bývajú vyriešené pomerne rýchlo, a to najmä v prípade, ak miesto činu naznačuje, že sa doň zlodeji nevlámali zvonku.

Krádež v sklade Amazonu mala svoju dohru

Polícia v meste Middletown v americkom štáte Delaware prednedávnom zatkla 3 zo 4 páchateľov, ktorí ukradli zo skladu Amazonu zariadenia od Apple, informuje Cult of Mac. Skupina štyroch zamestnancov odcudzila hodinky a ďalšie produkty tejto populárnej značky v hodnote 100 000 dolárov priamo v sklade Amazonu. Krátko po krádeži však polícia našla niekoľko ukradnutých produktov a 3 zlodejov obvinila z krádeže a organizovaného zločinu druhého stupňa, informoval portál Techannels.

Nenechaj si ujsť
Polícia si myslela, že pestuje marihuanu. On pritom len ťažil kryptomeny

Amazon pritom nahlasoval na polícii zmiznuté zariadenia už počas niekoľkých mesiacov predtým, informoval Delaware Online. Medzi odcudzenými produktami sa okrem Apple Watch nachádzali aj nabíjačky, doplnky pre slúchadlá AirPods a tablety iPad. Páchatelia Tyaisha Butler, Taneesha Pinkett a Isaac Francis boli zatknutí, no po štvrtej obvinenej, Shadarie Bell, polícia stále pátra. Pokiaľ dôjde k jej zatknutiu, hrozí jej podobný trest ako spolupáchateľom, ktorí si už čoskoro odsedia svoj čin vo väzení.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom