Jeden z najväčších internetových obchodov, Amazon, postupom času vytvoril svoju vlastnú líniu produktov, ktoré obohatil aj o nového digitálneho pomocníka. Mnohé zariadenia aj od iných výrobcov sú dôkazom popularity jeho asistenta, ktorý sa šíri čoraz rýchlejšie. Na svojom poslednom predstavení zariadení Amazon ukázal množstvo nových produktov, vrátane mikrovlnej rúry, ktorá sa s používateľom dorozumie vďaka Alexe.

Rozvoj digitálnych asistentov v posledných rokoch dokázal, akým smerom sa táto technológia bude uberať. S týmito umelo vytvorenými pomocníkmi sa stretávame nielen v našich smartfónoch, ale aj v mnohých iných produktoch. Jeden z najlepších asistentov pritom pochádza od Amazonu, ktorý Alexu uviedol ešte v roku 2014. Za 4 roky svojej existencie prešla dlhú cestu, počas ktorej sa zdokonaľovala, aby mohla teraz prísť do ďalších produktov spoločnosti.

Amazon totiž uviedol mnoho noviniek, ktoré ponúkajú ešte lepšie možnosti a digitálnu Alexu ako pomocníčku na každý deň. Využiť ju bude možné nielen v známych reproduktoroch, ale aj v netradičnejších zariadeniach, akým je napríklad aj nová mikrovlnka, alebo tiež nástenné hodiny. Vďaka ovládaniu hlasom dokáže Alexa splniť takmer všetky požiadavky aj v týchto najnovších produktoch.

Echo Dot

Pri vývoji tohto reproduktora spoločnosť tvrdila, že sa vrátila späť na začiatok, aby ho odznova prepracovala. Nový Amazon Echo Dot teraz disponuje väčším 1,6″ reproduktorom, ktorý v porovnaní s predošlou jednotkou poskytuje až o 70 % viac basov a jeho zvuk je omnoho čistejší. Ak by si ho chcel niekto prepojiť s väčším reproduktorom, k dispozícii je stále bezdrôtové Bluetooth, alebo káblové AUX pripojenie. Amazon bude predávať túto novinku už od októbra za cenu približne 43 €.

Echo Auto

Amazon vyvinul aj ultimátny doplnok pre dlhé cesty autom, ktorý dokáže prehrávať hudbu z reproduktorov pripojením cez smartfón používateľa. Alexe mu však zvládne načúvať aj pri hlasnej hudbe či hlučnej ceste, a to vďaka ôsmim zabudovaným mikrofónom, ktoré dokonalo rozoznávajú hlas. Pokiaľ je potrebné, môže používateľ využiť známe príkazy, prípadne sa Alexy tiež opýtať na správy smer cesty a na oplátku dostane do svojej preferovanej aplikácie mapu s vyznačenou trasou. Tento malý, nenápadný pomocník do auta bude spočiatku dostupný za základných 20 €, no neskôr sa po jeho rozšírení medzi zákazníkov cena zvýši na 43 €.

Echo Input

Ďalším skvelým doplnkom s hlasovým asistentom Alexa je malý Echo Input, ktorý je možné pripojiť k rôznym reproduktorom, aby sa tak z nich stalo inteligentné zariadenie. Vďaka tomuto len 12,7 mm vysokému zariadeniu bude môcť každý komunikovať a Alexou, ktorá mu bude odpovedať aj cez staršie modely reproduktorov. Hlas znova rozozná aj z väčšej diaľky s precíznym mikrofónom. Kompaktné rozmery umožnia umiestniť Echo Input takmer kdekoľvek. Spoločnosť ho bude neskôr v tomto roku ponúkať za 30 €.

2. generácia Echo Plus a hlasovým asistentom

Amazon prepracoval aj svoj veľký reproduktor Echo Plus s Alexou, ktorý teraz ponúka ešte kvalitnejší zvuk a môže slúžiť znova ako spojka s mnohými domácimi gadgetmi. S integrovaným tepelným snímačom bude môcť Alexa vykonávať aj tak rutinné úlohy ako nastavenie termostatu. Vývojári však pridali možnosť hlasového ovládania aj po spadnutí internetu, kedy Echo Plus bude stále zvládať mnohé základné príkazy, ktoré budú neskôr pribúdať. Predobjednávky na túto novinku sú už spustené a každý si môže ešte lepší Echo Plus reproduktor objednať za približne 130 €. Prvé kusy budú dodávané v októbri.

Echo Sub

Nenechaj si ujsť
Do 5 rokov nastane úpadok webových stránok, ktoré nahradí iná forma interakcie

Ešte hutnejšie basy než majú Echo reproduktory ponúka Echo subwoofer. Pre používateľov, ktorí ocenia kvalitné hlboké tóny predstavil Amazon aj Echo Sub, ktorý je tiež možné spárovať s ostatnými Echo reproduktormi. Vďaka tomu sa pri prehrávaní hudby dočká každý ešte lepšieho zvuku s väčšími basmi. Za Echo Sub si Amazon zapýta 111 €.

2. generácia Echo Show

Vylepšený nástupca toho produktu prichádza až s ôsmimi mikrofónmi, ktoré sú podľa Amazonu najlepším systémom, aký doteraz vyprodukoval. Veľká dotyková 10″ obrazovka môže slúžiť ako centrum pre prepojenie s domácimi gadgetmi a zároveň počúvať príkazy pre Alexu, pričom v jej zadnej časti sa nachádzajú silné reproduktory. Nechýba tu však ani podpora pre webové prehliadače či Skype, vďaka čomu si každý užije videohovory. Ako ostatné produkty, aj Echo Show bude dodávaný v októbri, no každý si ho môže predobjednať už teraz za cenu 200 €.

Alexa Guard

Inteligentného asistenta chce Amazon zapojiť aj do ochrany majetku zákazníkov a predstavil tak Alexu Guard. Tento ochranca sa spája s ostatnými smart produktmi, Echo reproduktormi, inteligentnými žiarovkami a bezpečnostnými službami, aby dokázal ustrážiť bezpečnosť používateľa. V prípade ohrozenia mu dokáže Alexa Guard poslať pri rozoznaní pochybných zvukov aj krátku audio nahrávku. Stačí, ak sa majiteľ s Alexou pri odchode rozlúči heslom „Alexa, I´m leaving“ a všetky spárované zariadenia začnú monitorovať bezpečnosť domu. Pri vlámaní je Alexa zasa schopná rozsvietiť žiarovky, aby tak odstrašila zlodejov.

Mikrovlná rúrka AmazonBasics

Konečne sa však dostávame k jednému z nových a zároveň najzaujímavejších produktov, ktoré teraz Amazon predstavil. Mikrovlnú rúru nájdeme dnes už v každej domácnosti, no teraz prichádza jej inteligentná verzia doplnená o Alexa Connect Kit, ktorý Amazon sprístupní aj výrobcom mikrovlniek tretích strán. V tomto balíku je zahrnuté Wi-Fi a Bluetooth LE pripojenie, ktoré dokáže mikrovlnku bezpečne pripojiť ku cloudovým službám Amazonu a k reproduktorom Echo, keďže tu nenájdeme zabudovaný mikrofón. Za takúto inteligentný mikrovlnú rúru si spoločnosť pýta len približne 52 €.

Nástenné hodinky Echo Wall Clock

K reproduktorom Echo je však možné pripojiť aj tieto nástenné hodinky Echo Wall Clock. Po spárovaní si môže cez Alexu každý nastaviť na tomto doplnku čas, budík, ale aj časovač. Inteligentnú stránku týchto hodiniek navyše dopĺňa elegantný dizajn, vďaka ktorému sa Echo Wall Clock hodia do domácnosti, ale aj kancelárie.

Zosilňovač Echo Link/Link Amp

Reproduktory od výrobcov tretích strán s Alexou sa budú môcť čoskoro spojiť pre ešte dokonalejší zážitok z prehrávania audia v niekoľkých miestnostiach naraz. Nový Echo Link sa pripojí k zosilňovaču, alebo prijímaču s viacerými digitálnymi, ale aj analógovými vstupmi a zároveň je kompatibilný s existujúcou stereo výbavou. Zabudované mikrofóny v tomto prípade nenájdeme, no každý môže ovládať hudbu, alebo jej hlasitosť pri prehrávaní vo viacerých miestnostiach pomocou aplikácie. V prípade pasívnych reproduktorov sa Echo Link Amp pripojí a pridáva do sústavy 2-kanálový 60 W zosilňovač.

Fire TV Recast

Nenechaj si ujsť
Apple HomePod je zastúpením na trhu poriadne sklamanie. Na konkurenciu ani zďaleka nestačí

Pokiaľ streamovacie aplikácie nespĺňajú tvoje náročné požiadavky, nový Amazon Fire TV Recast ti prinesie mix OTA kanálov pre sledovanie, nahrávanie a OTA prehrávanie do akéhokoľvek zariadenia Fire TV, Echo Show a kompatibilných tabletov či smartfónov. Amazon zákazníkovi pomôže nájsť najlepšie miesto pre dokonalý príjem. Na výber je pritom 2-kanálový model, ktorý zvládne nahrávať 2 programy súčasne a obsahuje 500 GB úložisko za približne 200 €. Variant so 4-kanálovým nahrávaním a 1 TB pamäťou príde neskôr.

Prepojenie zariadení cez Wi-Fi Simple Setup

Pripájanie zariadení do jedného ekosystému nemusí byť vždy ľahkou úlohu, no Amazon na to ide s novým setupom, ktorý nebude pre používateľa frustrujúci. Wi-Fi Simple Setup umožní kompatibilným zariadeniam pripojiť sa k Wi-Fi už behom sekundy vďaka ukladaniu overení o sieti do systému Amazonu, kde aktuálne majú byť uložené dáta o viac ako 100 miliónoch Wi-Fi sieťach.

Inteligentná zástrčka Amazon Smart Plug

Amazon ukázal ďalší malý doplnok do domácnosti, ktorý však zmení ovládanie všetkých pripojených spotrebičov. Už za cca 20 € môže používateľ prikázať Alexe, aby cez inteligentnú zástrčku zapla napríklad kávovar, alebo iné pripojené zariadenie. Takýto príkaz je možné asistentovi zadať odkiaľkoľvek. Amazon už na túto zástrčku spustil predobjednávky a prvé kusy sa k zákazníkom dostanú v októbri.

Kamera Ring Stick Up

Spoločnosť predstavila aj domácu kameru pre monitorovanie vybraných priestorov. Táto novinka bude dostupná v káblovej verzii, ale aj variante s batériou. Podľa Amazonu je kamera Ring Stick Up vytvorená pre sledovanie vnútorných, ale aj vonkajších priestorov, pričom sa môže spojiť s doplnkom Ring Alarm, pokiaľ je využitá v dome. Záznamy nahráva vo FullHD kvalite a nechýba jej ani nočné videnie, rozoznávanie pohybov a odolnosť voči vode vďaka certifikácii IPx5. Káblovú verziu tejto bezpečnostnej kamery si už môžu zákazníci predobjednať za 155 €, no verzia s napájaním cez batériu príde na trh až v decembri.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP