Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Z dôvodu výrazného výpadku elektrickej energie musel dnes americký výrobca Tesla odstaviť svoj nemecký výrobný závod v blízkosti hlavného mesta Berlín informoval magazín Electrek. Jednou z možných príčin takéhoto výpadku môže byť sabotáž.

V posledných týždňoch si Gigafactory Berlín prechádza veľmi ťažkým obdobím, ktoré skúša trpezlivosť nielen vedenia automobilky, ale aj samotných zamestnancov. Pre problémy s dodávkami dielov z dôvodu občianskej vojny v Jemene bolo potrebné zastaviť výrobu.

Tesla

Neskôr sa k tomu pridali miestni obyvatelia Grünheide, kde sa Tesla nachádza, pričom hlasovali proti rozšíreniu závodu, ktorý si vyžaduje vyrúbanie viac ako 100 hektárov lesa. V tomto lese si pred továrňou postavili tábor environmentálni aktivisti, s cieľom zastaviť expanziu továrne.

Po dnešnom výpadku elektrickej energie musela byť prerušená výroba a personál továrne bol evakuovaný.  Dnes skoro ráno neznámi páchatelia podpálili stožiar vysokého napätia medzi Steinfurtom a Hartmannsdorfom, čo vyústilo v nedostatok elektrickej energie potrebnej k výrobe elektromobilov.

 Je pravda, že k útoku sa zatiaľ nikto neprihlásil, predpokladá sa, že cieľom je Tesla podľa miesta útoku a načasovania. Automobilka prijala všetky opatreniam zabezpečenie výrobných zariadení, obnovenie výroby je zatiaľ v nedohľadne.

Výrobný závod Gigafactory Berlín je od začiatku svojej výstavby terčom ekologických aktivistov, ktorým prekáža neekologické využívanie vody a odlesňovanie pôdy. V tomto závode sa vyrába celosvetovo najpredávanejší elektromobil Tesla Model Y.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú