Niektorí používatelia Windows 10 si už od zajtra budú môcť stiahnuť novú aktualizáciu s označením Fall Creators Update. Microsoft ešte pred spustením tejto akcie ale zverejnil video, v ktorom ponúka pohľad na niektoré prvky z nového dizajnérskeho jazyka Fluent Design. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Spoločnosť predstavila Fluent Design ešte začiatkom tohto roka, no doposiaľ sa grafické prvky z tohto štýlu neobjavili v žiadnej aktualizácii či aplikácii. To sa má zmeniť už zajtra s príchodom updatu pre používateľov Windows 10, kedy Microsoft pomaly začne premenu súčasného prostredia nesúceho sa v štýle Metro. Žiadne výrazné zmeny však zatiaľ čakať netreba, všetko by malo prichádzať postupne v priebehu nasledujúcich mesiacov.

Fluent Design vo Windows 10
Zobraziť celú galériu (2)
Windows Developer/YouTube

Čistejšie a priehľadnejšie

O plánoch s novým dizajnom tak zatiaľ máme len oklieštené informácie a veľa toho neprezrádza ani zverejnené video. So záberov je však jasné, že sa dočkáme prehľadnejších prvkov či efektov s rozmazaním. Microsoft prezentuje zmeny napríklad v hudobnej aplikácii Groove, v emailovej službe Outlook či v Kontaktoch. Nové budú aj animácie, prechody či náhľady pri pohybe myši. Všetko by malo byť veľmi čisté a s minimalistickým dizajnom.

Je otázne, koľko zmien sa dostane už do zajtrajšej aktualizácie, ale pokračovanie sa očakáva aj v marci budúceho roku. Vtedy príde ďalšia veľká premena systému s označením Redstone 4. Ešte je dôležité spomenúť, že aktualizácia Windows 10 Fall Creators Update príde zo začiatku len pre časť používateľov a uvoľňovaná bude postupne. Je možné, že si budeš musieť počkať niekoľko týždňov.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
44%
Páči sa mi to
13%
Chcem to
13%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
31%
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]