Určite sa zhodneme na tom, že asi najväčším priekopníkom v oblasti elektromobilov je americká spoločnosť Tesla na čele s Elonom Muskom. O elektrických autách tejto značky sa už toho popísalo viac než dosť, no to isté platí aj o autopilotoch, ktoré sú súčasťou týchto vozidiel. Jedni im neveria a kritizujú ich, pričom druhí si naopak myslia, že práve toto je spôsob ako zachrániť životy na cestách.

Tesla ponúka svoje modely už nejaký ten rok. Elektrické vozidlá tejto značky zaujmú predovšetkým svojim dizajnom, minimalistickým interiérom, veľmi slušným dojazdom, no aj vyššou cenovkou. Donedávna bola Tesla dostupná pre tých majetnejších, no aj to sa zmenilo a spoločnosť priniesla na trh model s prijateľnejšou cenou pre širší okruh svojich zákazníkov.

Súčasťou vozidiel je aj autopilot s množstvom bezpečnostných systémov, ktoré už neraz dokázali zachrániť ľudský život. Autopilot dokáže sám riadiť auto na diaľnici a taktiež dokáže sám zaparkovať. Okrem toho pomocou rôznych bezpečnostných systémov a senzorov, ktoré sledujú pozornosť vodiča a premávku okolo vozidla, dokáže Tesla zvukovým signálom informovať vodiča o blížiacej sa kolízii, prípadne sa jej vyhnúť.

Autopilot spoločnosti Tesla patrí rozhodne medzi to najlepšie a najspoľahlivejšie, čo je momentálne na trhu dostupné. Ako sme ťa informovali v našom článku, je síce známych viacero prípadov, kedy táto funkcia zlyhala, no omnoho viac bolo situácií, v ktorých autopilot skutočne zachránil životy cestujúcich. Je práve toto budúcnosť autonómnych vozidiel? Dokážu bezpečnostné systémy reagovať lepšie ako človek? Na tieto otázky si môžeš vytvoriť svoj vlastný názor v nasledujúcom videu.

Plány na rok 2019

Podľa portálu Cleantechnica.com, plánuje Tesla v tomto roku prípravy na výrobu SUV strednej triedy Modelu Y, pričom produkcia by podľa Muska mala prebiehať v továrni Gigafactory 1 v Nevade. Taktiež je verejnosť v očakávaní, či sa Tesle podarí spustiť aspoň v obmedzenom množstve produkciu ťahača Semi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom