Dizajn vychádzajúci z hlavnej témy Windowsu 10 je vo svojej podstate zaujímavý a moderný. Existujú však ľudia, pre ktorých je nezaujímavý a rýchlo sa opozerá.

Ak medzi takýchto ľudí patríš, alebo len rád experimentuješ, ponúkame 10 zaujímavých tém, pomocou ktorých môžeš zmeniť vzhľad a celkový vizuálny Windowsu 10.

Flattastic

Ako už aj názov naznačuje, ide tému s minimalistickým dizajnom, ktorá je prehľadná a zároveň sa príjemne používa. Ak nie si fanúšikom extrémne prekombinovaných dizajnových prvkov, téma Flattastic je ako stvorená pre teba.

Stiahnuť si ju môžeš z tohto odkazu, pričom dostupná je vo svetlom, ale aj tmavom móde. Tému stačí len umiestniť do priečinka „C:\Windows\Resources\Themes“ a zvoliť ju cez položku Motívy v nastaveniach Prispôsobenia.

Ubuntu SkinPack

Ak si skôr fanúšikom Linuxu, no z donútenia musíš pracovať vo Windowse, môžeš si ho prispôsobiť aspoň vizuálne. Konkrétne sa jedná o tému populárnej distribúcie Ubuntu, ktorá v podstate pretransformuje kompletný vzhľad Windowsu 10.

Okrem prednastavených možností však téma umožňuje ďalšie úpravy vzhľadu, klávesových skratiek a giest myši, za pomoci ktorých sa dostaneš veľmi blízko pocitu používania Ubuntu. Tému si môžeš stiahnuť cez tento odkaz vo verzii zadarmo, ale aj platenej verzii za 2,99 $ (~2,70 €) bez reklám. Téma je navyše dostupná pre Windowsu 7\8.1 a Windows 10 RS2\RS3\RS4\RS5\19H1|19H2.

cakeOS

Ďalšia z minimalistických tém plná farieb, ktorá v podstate prerobí celý vzhľad Windowsu. Okrem témy samotnej si môžeš stiahnuť aj rôznofarebné ikony v rovnakom štýle a dokonca aj kurzory myši či miniaplikácie. V podstate ide o veľmi prispôsobiteľnú tému, ktorá toho pre Windows 10 ponúka naozaj veľa.

Zobraziť celú galériu (9)
deviantart.com/ @niivu

Simplify 10

Pri minimalizme ešte ostaneme a ponúkame tému, ktorá robí presne to, čo aj jej názov naznačuje. Ide o ďalšiu skvelú tému, ktorá ponúka jednoduchý, čistý, minimalistický a prehľadný dizajn. Vďaka tomu môže celková estetika témy Simplify pomôcť pri zvýšení produktivity a udržaní čistej pracovnej plochy.

Simplify je možné získať v 4 rôznych elegantných a minimalistických prevedeniach, ktoré stačí uložiť do priečinku AppData a vybrať ich v nastaveniach prispôsobenia Windowsu.

Zobraziť celú galériu (9)
deviantart.com/ @dpcdpc11

macOS Sierra

Ak sme tu už mali Linux, ponúkneme niečo aj pre vyznávačov zariadení s logom nahryznutého jabĺčka. Téma macOS Sierra totižto prinesie Windows 10 vzhľad operačného systému macOS, pričom ako už aj názov naznačuje, vzhľad samotnej témy je aktualizovaný podľa najnovšieho dizajnu macOS. Téma navyše zo sebou prináša aj niektoré populárne funkcionality.

Zobraziť celú galériu (9)
deviantart.com/ @PeterRollar

ArcX

Povedzme si to rovno, svetu dizajnu dnes vládne minimalizmus a tmavé farby. Presne o tom je téma ArcX, ktorá ponúka minimalistické prvky, pričom zaujímavým spôsobom kombinuje čierne a biele farby prostredia.

Zobraziť celú galériu (9)
deviantart.com/ @niivu

Windows XP

Samozrejme, na túto ikonu z radu operačných systémov Windows sme nemohli zabudnúť. Windows XP má aj po mnohých rokoch stále prívržencov na svojej strane a pre tých, ktorí už tento operačný systém z rôznych dôvodov využívať nemôžu, tu máme aspoň tému, ktorá do Windowsu 10 vnesie opäť nádych nostalgie.

Téma prichádza v piatich prevedeniach XP Luna, XP Metallic, XP Olive, XP Royale a XP Zune. Je len na tebe, ktorú vyskúšaš.

Zobraziť celú galériu (9)
deviantart.com/ @sagorpirbd

GreyEve

V našom zozname tém pre Windows 10 si prídu na svoje aj vyznávači tmavých tém a režimov. Či už kvôli estetike, vzhľadu, alebo šetreniu očí, tmavé režimy si získali na desktopoch mnoho fanúšikov. Téma GreyEve je jedna z najlepších pokiaľ ide o tmavý režim vo Windowse 10, pričom systém perfektne začierni a rôznymi odtieňmi čiernej zvýrazní jeho dôležité elementy.

Zobraziť celú galériu (9)
deviantart.com/ @eversins

Hover Dark Aero

Ak je na tvoj vkus v téme GreyEve príliš veľa sivej farby, máme iné riešenie. Je ním téma Hover Dark Aero, ktorá prináša oveľa viac čiernej farby a minimalizuje využitie sivej. Navyše, ako názov naznačuje, okrem tmavého režimu využíva aj populárne transparentné oblasti okien v štýle Aero.  Dostupné sú navyše tri rôzne verzie tmavého režimu a tri rôzne verzie Aero dizajnu.

Zobraziť celú galériu (9)
deviantart.com/ @Cleodesktop

3D Theme

Téma 3D síce ani nie je tak o transformácii celého dizajnu systému ako v prípade predchádzajúcich tém, ale skôr o 17 tapetách vo vysokom rozlíšením, ktoré desktopu či laptopu poskytnú perfektnú 3D ilúziu.

Inšpirácia a témy v tomto článku boli čerpané zo stránok skinpacks.com, deviantart.com a themepack.me.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom