Už dávnejšie sme informovali o tom, že ak patríš medzi používateľov systému Windows, jeho podpora sa pomaly blížu ku koncu. Konkrétne 14. januára 2020 Microsoft prestane vydávať bezpečnostné aktualizácie a kvôli ich absencii môžeš vystaviť svoje dáta veľkému bezpečnostnému riziku. Najnovšia informácia však hovorí o možnom ukončení podpory výrazne skôr, v prípade ak nevykonáš určité opatrenie.

Jedná sa o automatické aktualizácie, ktoré mnoho používateľov nemá v obľube a preto sa rozhodli pre ich vypnutie. V tomto prípade je však potrebné zapnúť automatické aktualizácie, aby sa tak mohla vykonať nadchádzajúca marcová oprava. V opačnom prípade bude podpora pre Windows 7 ukončená už v júli 2019.

Chystá sa zmena algoritmov

Práve kvôli tejto zmene je potrebné povoliť automatické aktualizácie v operačnom systéme Windows 7. Microsoft momentálne dodáva aktualizácie prostredníctvom dvoch šifrovacích algoritmov, ktorými sú SHA-1 a novší SHA-2. Podpora pre SHA-1 sa však počas letných prázdnin nadobro skončí a využívaný bude už len algoritmus SHA-2, ktorý by mal byť bezpečnejší.

Prečítajte si tiež!
Na internete sa opäť hovorí o odľahčenej verzii Windowsu. Tieto funkcie môže priniesť

Povolenie automatických aktualizácií zabezpečí nainštalovanie aktualizácie z 12. marca, ktorá následné povolí podporu SHA-2 pre Windows 7. Majitelia Widowsu 10 sa však nemusia obávať, nakoľko ich systém podporuje SHA-2 a žiadne ďalšie kroky pre plynulý prechod aktualizácii na SHA-2 nie sú potrebné.

Zdroj: Microsoft

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom