Ak ešte stále používaš Windows 7, tak by si mal zbystriť pozornosť. Jeho podpora od Microsoftu sa pomaly blíži ku koncu a v prípade, že nepresedláš na novšiu verziu, vystavuješ svoje dáta veľkému bezpečnostnému riziku.

Do konca podpory systému Windows 7 ostáva menej ako 500 dní. Konkrétne 14. januára 2020 Microsoft prestane vydávať akékoľvek aktualizácie zabezpečenia. S tým je spojené isté bezpečnostné riziko, nakoľko útočníci majú väčšiu šancu takýto systém napadnúť.

Stále si drží výrazný podiel na trhu

Aj keď je Windows 7 na trhu už od roku 2009, stále si drží na trhu výrazný podiel. Mnohí ho tiež označujú ako najlepšiu verziu. Vyplýva to jednak z podielu na trhu, ale tiež aj z prieskumu vybraných firiem v USA a Spojenom kráľovstve, kde až 43 % firiem stále využíva túto verziu. Práve oni tak môžu byť najviac v ohrození, ak sa im do roku 2020 nepodarí prejsť na novú verziu systému. Pritom len 33 % z nich považuje aktualizovanie za dôležité a až 6 % ju vôbec neplánuje.

Vysoký podiel si drží aj medzi bežnými používateľmi a len s tesnou stratou je hneď za aktuálnym Windowsom 10. Práve Windows 10 môže byť tou pravou voľbou pre všetkých, ktorí s aktualizáciou stále váhajú. Za dobu svojho pôsobenia sa posunul výrazne vpred a aj používateľským prostredím je najviac podobný Windowsu 7.

Prečítaj si tiež
Microsoft začína používateľom pripomínať, aby upgradovali z Windows 7. Dátum ukončenia podpory sa blíži

Naviac je Windows 10 poslednou klasickou verziou a ak si ho raz aktivuješ, tak už budeš mať aktuálnu verziu nastálo. Nové funkcie a opravy totiž budú len formou aktualizácie a tak sa v budúcnosti nebudeš musieť trápiť s ďalším prechodom na novú verziu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom