Spoločnosť Microsoft sa v poslednej dobe snaží vrátiť hráčov do starých čias. Po Minecrafte sa totiž rozhodol kompletne prerobiť aj strategickú hru Age of Empires.

Možno je to neuveriteľné, ale táto hra už čoskoro oslávi svoje dvadsiate narodeniny. Práve pri tejto príležitosti sa priaznivci strategických hier a nostalgie dočkajú úplne novej verzie. Microsoft plánuje kompletne prerobiť grafiku, presnejšie pridá 4K rozlíšenie, vylepšiť hrateľnosť a priniesť nové funkcie. Tešiť sa ale môžeme aj na vynovený soundtrack a novú kampaň. Age of Empires: Definitive Edition bude exkluzivitou pre Windows 10 a hráči ju budú môcť hrať aj spolu cez Xbox Live.

Ak sa už teraz veľmi tešíš, potešíme ťa ešte viac. Nová edícia totiž príde so vstavaným „datadiskom“ The Rise of Rome, ktorý do hry v tom čase pridával Rimanov a ďalšie národnosti. Microsoft ešte v roku 2013 vydal prerobenú verziu pod názvom Age of Empires II: HD Edition. Kedy presne príde nová Definitive Edition, zatiaľ nevieme, no spoločnosť čoskoro spustí beta test hry pre verejnosť.

Nenechaj si ujsť
Minecraft dostane na jeseň obrovské vylepšenia. Pribudne 4K grafika a hranie sa zmení na nepoznanie

Ak máš záujem sa do neho zapojiť, navštív tento odkaz. Je vidieť, že Microsoft vie, ako si získať priazeň hráčov a v poslednej dobe sa o to snaží najmä prerábkami legendárnych hier.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú