Herná jeseň je konečne dorazila a dorazila v plnej paráde. Crash Bandicoot, Star Wars, Watch Dogs, Baldur’s Gate 3 či legendárny Age of Empires sú len krátkou ukážkou zástupu sľubných titulov titulov, na ktoré sa počas októbra môžeš tešiť. Vybrali sme tie najlepšie.

Crash Bandicoot 4: It’s About Time

Dátum vydania: 2. október

Platforma: PS4, XBO

Ikonická herná postava Crash Bandicoot po rokoch nekonečného čakania oznamuje návrat v úplne novej hre, v ktorej bude hráč manipulovať s časom. Hlavný záporák série, Dr. Neo Cortex, totiž našiel spôsob, ako sa dostať zo svojho väzenia, pri úteku však bláznivý doktor narušil časové dianie a vytvoril viaceré časové univerzá.

Neporiadok bude musieť napraviť Crash s parťáčkou Coco, pričom obaja bude hrateľnými postavami a bude možné medzi nimi neustále prepínať. Tvorcovia však sľubujú aj hranie za ďalšie populárne postavy, ovládať bude možné napríklad Dr. Cortexa alebo Dingodila. Hrateľnosť bude postavená na základoch prvej trojice dielov, jednotlivé úrovne majú byť pestrejšie a ponúknuť množstvo hádaniek a skrytých zákutí. Tie bude môcť hráč objaviť aj pomocou štvorice masiek, ktoré postavám prepožičajú špeciálne schopnosti.

Star Wars: Squadrons

Dátum vydania: 2. október

Platforma: PC, PS4, XBO

O príval adrenalínu sa na začiatku októbra postará aj najnovší prídavok do hernej série Star Wars, tentokrát s podtitulom Squadrons. Svetelné meče ale necháme odpočívať, namiesto toho nasadneme do kokpitov futuristických mašín a rozdáme si to vo vesmíre s poslednými zvyškami Rebelov či naopak zástupcami Impéria. Tvorcovia z EA potvrdili, že počas kampane si hráč zahrá za obidve strany, chýbať samozrejme nebudú ikonické lietadlá známeho univerza.

Lietadlá budú rozdelené do štyroch tried, hrateľnosť by mali predĺžiť aj pestré možnosti ich úprav. Dej hry sa bude odohrávať po udalostiach z filmu Návrat Jediho, okrem príbehovej kampane tvorcovia sľubujú aj atraktívny multiplayer a masívne vesmírne bitky. Zatiaľ bola potvrdená dvojica online módov – Dogfight a Fleet Battles. Prvý predstavuje klasický Deathmatch, druhý sľubuje zaujímavejší zážitok, keďže hlavným cieľom letky bude zničiť súperovu hlavnú loď. Tento mód má pozostávať z viacerých samostatných fáz a je jedným z hlavných lákadiel pripravovanej hry.

Baldur’s Gate 3

Dátum vydania: 6. október (Early Access)

Platforma: PC, Stadia

Jedna z najlepších RPG všetkých čias sa konečne dočká plnohodnotného pokračovania. Nestoja za ním síce borci z BioWare, ale vydavateľ Larian Studios, ktoré má na rováši vynikajúcu sériu Divinity a jej pokračovania. Baldur’s Gate sa teda nemohol ocitnúť v lepších rukách, aj keď oznámený ťahový systém súbojov určite nebude vyhovovať všetkým.

Poteší naopak bohatá ponuka bojových tried, komplexný editor postáv aj kooperačný online režim. Po dvojtýždňovom odklade si hráči budú môcť Baldur’s Gate vychutnať najskôr v štádiu Early Access, kedy borci z Larian vydajú plnú hru zatiaľ nevieme. Komplexné porovnanie s predchádzajúcimi dielmi ti prinesieme aj v našich prvých dojmoch.

FIFA 21

Dátum vydania: 9. október

Platforma: PC, PS4, XBO

Neoddeliteľnou súčasťou hernej jesene sú aj nové ročníky športových hier, pričom v októbri sa hráčom pripomenie najpredávanejší z nich, milovaná aj nenávidená FIFA. Vývojári majú po nevydarenej FIFA 20 čo naprávať, zmienená hra totiž bola medzi hráčmi prijatá veľmi vlažne a kvôli mizernému technickému stavu aj malému množstvu inovácií sa stala terčom ostrej kritiky.

Tvorcovia preto v novom ročníku nenechávajú nič na náhodu a sľubujú obsiahle zmeny. Tie sa budú týkať vylepšenej inteligencie hráčov a ich správania, realistickejšej fyziky aj takmer desiatke významných noviniek v móde kariéry. Za mnohé spomeňme napríklad aktívny tréning a zápasovú prax, interaktívne zápasové simulácie, nové prestupné možnosti či rozšírené ligové motívy. Okrem toho sa hráči môžu tešiť aj na viaceré úpravy v hrateľnosti, medzi ktorými nechýba vylepšený systém kolízií alebo agílny dribling.

Age of Empires 3: Definitive Edition

Dátum vydania: 15. október

Platforma: PC

V októbri si hráči budú môcť nostalgicky zaspomínať na jedného z hlavných priekopníkov žánru real-time stratégií, sériu Age of Empires. Po vydarenom a pozitívne prijatom vydaní ikonického druhého dielu sa tvorcovia rozhodli prepracovať aj jeho pokračovanie, ktoré sa bude môcť po novom pýšiť novými 3D textúrami s podporou 4K rozlíšenia, kompletne prepracovaným soundtrackom, aj novým obsahom.

Predstavená bude dvojica nových herných módov. Historical Battles hráčov prenesie na bojové polia najznámejších historických bitiek, zatiaľ čo v režime Art of War bude hráč s obmedzenými surovinami a jednotkami nútený splniť zadanú úlohu. Okrem nových módov sa herní stratégovia môžu tešiť aj na dvojicu nových civilizácií, ktorými budú Švédi a Inkovia, každá so svojimi špecifickými črtami. Celkovo v hre bude na výber až 16 rôznorodých civilizácií.

World of Warcraft: Shadowlands

Dátum vydania: 27. október

Platforma: PC

Ešte v novembri minulého roka nám nadupaný trailer odhalil príchod novej expanzie do online fenoménu World of Warcraft. Hráči v ňom vstúpia do ríše mŕtvych Shadowlands, aby obnovili vesmírnu rovnováhu a zmiernili škody, ktoré napáchala Sylvannas po zničení helmy Kráľa Lichov. Hráči sa teda môžu tešiť na ďalšiu atraktívnu príbehovú zápletku, zároveň si pre nich tvorcovia z Blizzardu nachystali množstvo nového obsahu.

Nechýba medzi nimi zmena maximálnej úrovne postavy, nové oblasti v zastúpení Ardenweald, Bastion, Maldraxxus či Revendreth, ale tiež nové dungeony, raidy a vylepšená grafika. O zábavu na pár desiatok, v horšom prípade stoviek, hodín by teda malo byť kráľovsky postarané. Fanúšikov univerza určite poteší aj správa, že Blizzard v súčasnosti pracuje aj na animovanej sérii, ktorá bude s WoW úzko súvisieť. Jej názov je Afterlives, predstavená bola počas otváracieho večera tohtoročného Gamescomu.

Ghostrunner

Dátum vydania: 27. október

Platforma: PC, PS4, XBO, Switch

Najočakávanejšiou cyberpunkovou hrou roka je síce Cyberpunk 2077 od poľských tvorcov CD Projekt Red, ešte pred jeho vydaním sa však o pozornosť hráčov uchádzať akčný titul Ghostrunner zasadený do podobného univerza. Aj za ním stoja poľskí vývojári, tentokrát však tí zo štúdia One More Level a viac ako na RPG prvky sa zameriavajú na parkour a chladnokrvnú akciu z pohľadu prvej osoby.

Hra je zasadená do dystopickej budúcnosti, v ktorej sú zvyšky ľudstva zhromaždené vo veži Dharma Tower. Po smrti jej zakladateľa v poslednom útočisku ľudskej civilizácie vypuká chaos a masovému vykorisťovaniu chudobných. Tomu sa pokúsi zabrániť hráč v koži najpokročilejšieho bojovníka, aký bol kedy vytvorený.

Watch Dogs Legion

Dátum vydania: 29. október

Platforma: PC, PS4, XBO

Pozornosť v hernom menu tohto roka si nepochybne zaslúži aj Watch Dogs: Legion, ktorý v rámci značky predstavuje už tretí prírastok. Technologickí nadšenci by ani tentokrát nemali zostať sklamaní, keďže Legion opäť sľubuje dôraz na hackovanie a využívanie moderných technológií pre progres v hre.

Akčný titul sa bude odohrávať vo fiktívnom Londýne, ktorého občania sú pod neustálym drobnohľadom a dozorom megakorporácie Albion, výrazne zasahujúcej do základných ľudských práv. Na rozdiel od predchádzajúcich hier Legion nebude mať žiadneho ústredného hrdinu. Namiesto toho budeme mať možnosť zahrať za takmer akúkoľvek postavu, ktorú sa nám podarí dostať na svoju stranu.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom