Najlepšie hodnotený seriál súčasnosti stratil hlavnú hviezdu. Robila problémy, prišiel vyhadzov
Jeden z najlepšie hodnotených seriálov posledných rokov práve prišiel o svoju ústrednú hviezdu. Mafiánska novinka Krajina gangov bude pokračovať bez Toma Hardyho, s ktorým spoločnosť Paramount rozviazala spoluprácu. Dôvodom boli časté konflikty na pracovisku a Hardyho vízia so smerovaním seriálu, ktorá sa nestotožňovala s plánmi tvorcov.
Robil problémy
Prvá séria Krajiny gangov mala premiéru ešte počas minulého roka a okamžite sa zaradila medzi najúspešnejšie televízne novinky roka. Mafiánska séria v hlavnej úlohe s Tomom Hardym, Helen Mirren a Piercom Brosnanom sa zároveň stala najsledovanejším seriálom v histórii Paramount+ (u nás SkyShowtime) a sprevádzali ju aj nadšené ohlasy divákov.
Paramount seriálu preto rýchlo odklepol dve ďalšie pokračovania, portál Puck však informuje, že Tom Hardy sa už v tretej sérii neobjaví. Paramount sa totiž rozhodol s hereckou hviezdou ďalej nespolupracovať, keďže nakrúcanie mali sprevádzať časté konflikty a nedorozumenia medzi Hardym a producentmi.
Zdroje Puck hovoria o Hardyho častých neskorých príchodoch na pľac, ktoré výrazne komplikovali celú produkciu. Herec okrem toho často zasahoval do scenára, pokúšal sa meniť dialógy a prejavoval jasný nesúhlas nad smerovaním seriálu. Hardymu sa nepáčila najmä skutočnosť, že jeho postava vyjednávača Harryho Dá Souzy mala ísť v druhej sérii do úzadia na úkor mafiánskej rodiny Harriganovcov.
Výsledkom boli časté spory medzi hercom a producentami. Situácia mala eskalovať, až kým producent a tvorca seriálu Jez Butterworth nepohrozil úplným odchodom od projektu. Paramount sa následne rozhodol zasiahnuť a v tretej sérii spoluprácu s Hardym nepredĺžil.
Seriál bude pokračovať bez neho
Momentálne nie je jasné, akým spôsobom sa tvorcovia popasujú s Hardyho neprítomnosťou, keďže jeho postava patrila k hlavným pilierom prvej série. Puck však informuje, že Paramount má nápady na zmenu smerovania. Pozornosť seriálu by sa mohla ešte viac upriamiť na Harriganovcov v podaní Helen Mirren a Pierca Brosnana, rovnako ako na nové herecké posily, ktoré dorazia už v druhej sérii.
Isté je, že Tom Hardy ako Harry DaSouza sa objaví ešte v najbližšom pokračovaní, ktoré má doraziť ešte tento rok. Paramount dátum premiéry zatiaľ nespresnil, ako pravdepodobná sa javí premiéra počas jesene. Diváci na Slovensku seriál nájdu v ponuke SkyShowtime.
Čítajte viac z kategórie: Filmy & seriály
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú

37-ročný experiment odhalil skrytú klimatickú hrozbu. Lesy ukázali svoju temnú stránku

Netflix ešte podobnú vec neurobil. Najväčší trhák príde neskôr a úplne inak, než ktokoľvek čakal

Z vesmíru prichádzajú záhadné signály. Vedci ich využijú na prevratnú vec a prepíšu fyziku

Obrovský zvrat vo Volkswagene. Autá pre kľúčový trh už nedodá zo Slovenska, zaplaví ho lacnejšou Čínou

Zlý film ešte nenatočil. Christoper Nolan chystá najväčšiu vec, do akej sa kedy pustil
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Obrovský zvrat vo Volkswagene. Autá pre kľúčový trh už nedodá zo Slovenska, zaplaví ho lacnejšou Čínou
- Tepelné čerpadlo alebo plynový kotol? Prepočítali sme, čo sa dnes Slovákom oplatí viac
- Európsky štát doplatil na Rusko. Vláda schválila odstavenie energetického piliera, krajine hrozí pohroma
- Nemáš doma klimatizáciu? Byt vieš ochladiť aj lacnejšie, no väčšina ľudí robí jednu zásadnú chybu
- Netflix ešte podobnú vec neurobil. Najväčší trhák príde neskôr a úplne inak, než ktokoľvek čakal
-
- Majú vydržať desaťročia, no kapú po 3 rokoch. LED žiarovky doplácajú na marketingovú lož
- Nemáš doma klimatizáciu? Byt vieš ochladiť aj lacnejšie, no väčšina ľudí robí jednu zásadnú chybu
- Brusel rieši najkontroverznejší zásah do áut za posledné roky. Vodiči nebudú mať na výber
- Známa firma vyvinula prvý spaľovací motor s palivom budúcnosti. Trvalo im to 3 roky a v Európe dostali zelenú
- Tepelné čerpadlo alebo plynový kotol? Prepočítali sme, čo sa dnes Slovákom oplatí viac
-
- Majú vydržať desaťročia, no kapú po 3 rokoch. LED žiarovky doplácajú na marketingovú lož
- Slováci robia pri kúpe klimatizácie rovnakú chybu. V horúčavách za ňu draho zaplatia
- Známa firma vyvinula prvý spaľovací motor s palivom budúcnosti. Trvalo im to 3 roky a v Európe dostali zelenú
- Svätý grál batérií je už na dosah. Nemci vyriešili záhadu, ktorá roky brzdila revolúciu
- Nemáš doma klimatizáciu? Byt vieš ochladiť aj lacnejšie, no väčšina ľudí robí jednu zásadnú chybu
