Fiasko za 300 miliónov: Jeden z najdrahších seriálov histórie končí. Nepomohli ani tvorcovia Avengerov
Mala to byť veľkolepá špionážna séria spájajúca akčné príbehy z celého sveta. Nakoniec z toho bolo obrovské fiasko. Seriál Citadel, ktorý patrí k najdrahším televíznym titulom posledných rokov, spoznal svoj osud. Aj napriek prichádzajúcej druhej sérii sú plány na nové akčné univerzum definitívne mŕtve.
Dostaň Fontech do svojich Google odporúčaní
Pridať ako preferovaný zdroj Fontech, odkaz sa otvorí v novom okne
Amazon plánoval špionážny vesmír, ktorý sa rozpadol
Na papieri vyzeral Citadel ako pomerne sľubný projekt. Amazon chcel vytvoriť vlastný akčný svet poskladaný zo samostatných seriálov z rôznych kútov sveta, ktoré by spolu navzájom súviseli. V centre príbehu stojí stojí globálna špionážna agentúra Citadel, ktorá bola zničená konkurenčným syndikátom Manticore.
Hlavní agenti Mason Kane a Nadia Sinh prišli o pamäť a roky žili pod novými identitami, až kým ich minulosť opäť nedobehla. Spolu s bývalým kolegom sa v seriáli vydali na nebezpečnú misiu, aby zastavili Manticore a zabránili nastoleniu nového svetového poriadku.
Rozpočet ako pre blockbuster, výsledok ako z B-kategórie
Amazon do akčného seriálu investoval masívnych 300 miliónov dolárov, projekt však od začiatku trpel veľkými ťažkosťami a narážal na problémy s nejednoznačnou víziou tvorcov i streamovacej služby. S rozpočtom 300 miliónov dolárov na šesť epizód sa Citadel stal jedným z najdrahších seriálov histórie.
Streamovacia služba stavila na hviezdu Hry o tróny – Richarda Maddena, ktorému na obrazovke asistovala známa indická herečka a speváčka Priyanka Chopra. Na akčnom seriáli sa podieľali aj bratia Russovci, tvorcovia úspešných filmov Avengers, z ambiciózneho projektu sa však vo výsledku stal skôr symbol plytvania a produkčných problémov.
Kritika, nízke hodnotenia a pád ďalších spin-offov
Prvú sériu hodnotili kritici aj diváci vlažne. Rovnako nepresvedčili ani taliansky spin-off Citadel: Diana a indický Citadel: Honey Bunny. Vysoké náklady a slabá sledovanosť urobili svoje a Amazon s akčným univerzom definitívne skončil. Citadel sa dočká už iba druhej série hlavného seriálu, ktorá bola potvrdená ešte v roku 2023 a na Prime Video dorazí počas najbližších týždňov.
Citadel nie je jediným veľkorozpočtovým projektom, ktorý na Amazone narazil. Divácky sa príliš nedarí ani dvojici fantasy sérií Wheel of Time a Pán prsteňov: Prstene moci. Aj z tohto dôvodu Amazon zaradil spiatočku, vyhodil šéfku obsahu svojej streamovacej služby a avizuje koniec časom bezhlavého utrácania.
Čítajte viac z kategórie: Filmy & seriály
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú

VIDEO: Akčná bomba na obzore. Svetový hit čoskoro dostane nástupcu

RECENZIA Mala to byť lacná náhrada Jurského parku, ide o skvelé prekvapenie. Tento film stojí za pozornosť

Na ČSFD má 87 % a už čoskoro pokračuje. Geniálna gangsterka hlási brutálny návrat (VIDEO)

Najväčší hit roka práve dorazil online aj s dabingom. Spôsobil ošiaľ, aký sa ešte žiadnemu filmu nepodaril

Kedy bude nový Spider-Man online? Počkáme si mesiace, ulovila ho táto streamovacia služba
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Mala to byť lacná náhrada Jurského parku, ide o skvelé prekvapenie. Tento film stojí za pozornosť
- Spustili dotácie na ojazdené elektromobily. Má to však niekoľko prísnych podmienok
- Stojí menej než 10 000 eur a len tak sa po ňom zapráši. Tento čínsky elektromobil nemá chybu
- Najväčší hit roka práve dorazil online aj s dabingom. Spôsobil ošiaľ, aký sa ešte žiadnemu filmu nepodaril
- Nič podobné tu nebolo 11 rokov. Nová komédia pobláznila divákov a prepisuje rekordy
-
- Stojí menej než 10 000 eur a len tak sa po ňom zapráši. Tento čínsky elektromobil nemá chybu
- Prejde aj cez mínové pole. Ukrajina nasadzuje do boja nový stroj
- Automobilky preverili 250 vzoriek benzínu a výsledky ich znepokojili. Slovákov sa problém týka inak
- Mala to byť lacná náhrada Jurského parku, ide o skvelé prekvapenie. Tento film stojí za pozornosť
- Na Slovensko mieri najdrahší seriál sveta. Slováci ho už v minulosti odmietli
-
- Nová česká komédia valcuje internet. Ponúka ju jediná služba, poráža aj Spider-Mana
- Astronómovia pustili AI k riadeniu teleskopu. Svojím prvým rozhodnutím ich poriadne prekvapila
- Pritvrdili proti elektrokolobežkárom. Prilba nestačí, jazdci musia po novom nosiť aj toto
- Mal to byť nový začiatok, nakoniec úplne pohorel. Akčný veľkofilm 2026 dorazil online aj s dabingom
- Stojí menej než 10 000 eur a len tak sa po ňom zapráši. Tento čínsky elektromobil nemá chybu
