Predstavenie ďalšieho pokračovateľa úspešnej série smartfónov Samsung Galaxy S je veľmi blízko. S blížiacim sa predstavením tu máme 10 vecí, ktoré by mal Samsung na Galaxy S9 vylepšiť, aby sa stal najlepším a úspešným.

Takto má vyzerať Galaxy S9

Momentálne sa nachádzame v čase pred vianočnými sviatkami. To je presne ten čas, kedy sa každoročne vo veľkom množia úniky a rôzne informácie o nových smartfónoch série Samsung Galaxy S. V súvislosti s najnovším prírastkom Galaxy S9 sa spomína vylepšený Super AMOLED displej s tenšími rámikmi, lepší fotoaparát s neuveriteľnou clonou f/1.5 či predinštalovaný Android 8.0 Oreo.

Čo nevidieť tu teda bude nový pokračovateľ série Galaxy S a my ponúkame 10 vecí, ktoré by mal zlepšiť, aby sa stal jedným z najlepších smartfónov. Nejde ani tak o rôzne inovatívne špecifikácie, výkon procesora ani kapacity RAM pamätí. Ide skôr o vlastnosti, ktoré dokážu vylepšiť zážitok z dennodenného využívania smartfónu. Poďme teda na to.

Pozícia skenera odtlačkov prstov

Táto vlastnosť bola silne kritizovaná hlavne v súvislosti so stále aktuálnymi vlajkovými loďami Galaxy S8. Samotný skener je dosť malý a navyše je jeho umiestnenie nešťastné. Pri aktuálnom rozložení je pre používateľa ťažšie dostupný a ak sa náhodou prstom netrafí priamo na snímač, znečistí si fotoaparát. Nová Galaxy S9 by tento nedostatok mala akútne odstrániť.

Zobraziť celú galériu (8)
Screenshot/Youtube/adrianisen

Lepšie vyladený a hladší výkon

Samsung bol kedysi kritizovaný pre použitie nadstavby TouchWiz, ktorá bola ťažkopádna a výrazne spomaľovala smartfóny. S príchodom Galaxy S8 výrobca na starý známy TouchWiz zanevrel a predstavil novú nadstavbu Samsung Experience. Tá je oproti TouchWiz omnoho lepšia a plynulejšia, no stále to nie je to pravé orechové. Ostáva dúfať, že s príchodom Galaxy S9 a Androidu 8.0 Oreo bude nadstavba Samsung Experience poskytovať oveľa hladší a plynulejší „feeling“.

Zobraziť celú galériu (8)
Screenshot/Youtube/Tech1Tv

Lepšie reproduktory

Mnoho používateľov počúva hudbu na svojom telefóne. Niekto by mohol oponovať použitím slúchadiel, no pri počúvaní hudby alebo takom sledovaní videa na Youtube s priateľmi, môže kvalita reproduktorov znamenať veľa. Povedzme si rovno, kvalita reproduktorov na Galaxy S8 je priemerná. Konkurenti ako iPhone 8, Google Pixel 2 či dokonca OnePlus 5T ponúkajú oveľa lepšie reproduktory. Ak chce Galaxy S9 uspieť, toto je jedna z vlastností, ktoré by mala vylepšiť.

Zobraziť celú galériu (8)
Screenshot/Youtube/The Verge

Podpora projektu Treble

Projekt Treble predstavil Google v súvislosti s rýchlejším poskytovaním aktualizácií smartfónom využívajúcich operačný systém Android. Mať najnovší softvér vo svojom smartfóne je nielen bezpečnejšie, ale aj „cool“ a navyše máš pocit aktuálnosti. Čo sa týka poskytovania najnovších aktualizácií, Samsung nie je pomalší ako ostatní výrobcovia. Pomalí sú jednoducho všetci. Aktuálne vlajkové lode Galaxy S8 aj po mesiacoch od predstavenia nemajú aktuálny operačný systém Android 8.0 Oreo. Projekt Treble by príchod nových verzií operačného systému Android výrazne urýchlil a preto dúfame, že Galaxy S9 bude plne podporovať tento projekt.

Zobraziť celú galériu (8)
developer.android.com

Režim portrét

Google Pixel 2 nám ukázal, že k tomu, aby smartfón dokázal vytvárať úžasné portréty, nepotrebuje nutne duálny fotoaparát. Úniky naznačujú, že Galaxy S9 by mal prísť v dvoch verziách, a to s jediným fotoaparátom a duálnym fotoaparátom vo verzii S9 Plus. Preto dúfame, že v prípade verzie S9 s jediným fotoaparátom uvidíme režim portrétu, ktorý v Galaxy S8 úplne absentuje.

Zobraziť celú galériu (8)
Screenshot/Youtube/Made by Google

3,5 mm audio jack

Tento stále veľmi obľúbený konektor sa zo smartfónov pomaličky začína vytrácať. Mnohí výrobcovia tento fakt ospravedlňujú tým, že zaberá príliš veľa miesta, a že bezdrôtové slúchadlá sú budúcnosťou. Na jednej strane je to pravda, ale nie každý hodlá utratiť približne 200 eur za kvalitné bezdrôtové slúchadlá. Kábel je proste kábel a hodnú chvíľku ešte ostane. Pre zachovanie priazne mnohých fanúšikov by si mal Galaxy S9 určite ponechať audio Jack.

 

Prispôsobenie tlačidla Bixby

Ak Samsung plánuje v novom Galaxy S9 opäť implementovať funkčné tlačidlo asistenta Bixby, mal by dať používateľovi možnosť jeho prispôsobenia. Bixby ešte stále nie je na požadovanej úrovni a preto ho využíva len málo používateľov. Samsung by mal umožniť požitie tlačidla napríklad pre spustenie fotoaparátu, privolanie Google asistenta alebo spustenie hociktorej aplikácie. Možností je veľa.

Možnosť editovať 4K videá

Je všeobecne známe, že v smartfónoch s operačným systémom Android chýba aplikácia podobná napríklad iMovie od Apple. Samsung by mal teda zapracovať na vlastnej aplikácii pre úpravu videí, ktorá momentálne podporuje len editovanie FullHD videí. Fanúšikovia 4K videí by boli určite nadšení.

Viac úložného priestoru

Aktuálne vlajkové lode Samsungu ponúkajú „len“ 64 GB kapacitu vnútorného úložiska. Niekomu to stačí, iným používateľom, hlavne tým, ktorí radi fotia a natáčajú videá v 4K, to nemusí stačiť. Chvalabohu existujú microSD karty, no mať veľký priestor priamo v úložisku smartfónu nie je predsa len na škodu.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú