Ako iste vieš, NASA rozširuje svoju základňu, nakoľko má na svojom zozname množstvo náročných vesmírnych úloh. Logicky tak zháňa veľké množstvo nových pracovníkov na rôzne pozície, ktoré si žiadajú najlepších z najlepších. Nikto však nečakal, že sa na jednu z nich prihlási 9-ročný chlapec menom Jack Davis.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Túto pracovnú pozíciu NASA nazvala ako „dôstojník planetárnej ochrany“. Úlohou takéhoto dôstojníka je zabránenie kontaktu s mimozemskými baktériami. Malý Jack, ktorý sa označuje za strážcu galaxie, si však túto pracovnú pozíciu vyložil trochu inak. Viac ti už ale napovie samotný list, ktorý tento štvrták na základnej škole zaslal priamo do NASA.


„Drahá NASA,

Moje meno je Jack Davis a rád by som sa u vás zamestnal na pozícii dôstojníka planetárnej ochrany. Mám síce len 9 rokov, no myslím si, že som pre túto prácu stvorený. Jeden z dôvodov je napríklad to, že ma moje sestra nazýva mimozemšťanom. Taktiež som však videl takmer všetky filmy s mimozemšťanmi. Okrem iného som videl aj seriál Agenti Shieldu a dúfam, že raz uvidím aj film Muži v Čiernom. Som dobrý v hraní videohier. Som mladý, takže sa ešte môžem naučiť rozmýšľať ako mimozemšťan.

S pozdravom,
Jack Davis
Strážca galaxie
Štvrtá trieda“zdroj fotografie: NASA

Najznámejšia vesmírna agentúra na svete mohla tento list pokojne pokrčiť a odhodiť do koša, no ona to nespravila. Miesto toho sa ale rozhodla mladému strážcovi galaxie odpísať. Konkrétne sa toho chopil riaditeľ planetárnych vied, Jim Green, ktorý mladíkovi odpísal nasledovné riadky.


„Drahý Jack,

Počul som, že si strážcom galaxie a rád by si sa u nás zamestnal ako dôstojník planetárnej ochrany. To je super!

Práca tohto dôstojníka je veľmi zaujímavá a plní poriadne dôležité úlohy. Stará sa o ochranu Zeme pred miniatúrnymi mikróbmi, ktoré prinášame spolu so vzorkami z vesmíru na našu planétu. Rovnako mu ide o ochranu ostatných planét pred mikróbmi z našej planéty, keďže máme pri skúmaní solárneho systému nemalú zodpovednosť. Vždy s radosťou privítame mladých inžinierov a vedcov, ktorí nám dokážu s našimi úlohami pomôcť. Ak sa teda budeš dobre učiť a pilne študovať, dvere do NASA máš otvorené.

S pozdravom
Dr. James L. Green
Riaditeľ planetárnych vied“


Vesmírna agentúra si spolu s malým, len 9-ročným chlapcom získala celý svet. Ktovie, ak Jack Davis bude dostatočne študovať, možno sa jedného dňa stane skutočným strážcom galaxie.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]